W tym tygodniu odbył się konkurs KoALa, którego zadania dotyczą zagadnień z pogranicza matematyki i informatyki. Konkurs ma na celu popularyzację związków tych dyscyplin i ukazanie informatyki jako nauki, do której uprawiania potrzeba matematycznej umiejętności logicznego, dedukcyjnego myślenia.

W konkursie wzięły udział 53 osoby, w dwóch kategoriach wiekowych.

Najlepszymi okazali się:
- Natalia Olasz kl. 8a - 52/70 pkt.
- Oskar Tarnowski kl. 7as - 30/70 pkt.
- Adrianna Netter kl. 8c - 28/70 pkt.
Comment (0) Hits: 7
Szkoła Podstawowa w Żórawinie trzecią najlepszą szkołą w województwie w piłce ręcznej chłopców klas 7-8.
11 maja w Świdnicy rozegrany został Finał Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W ścisłej czwórce znaleźli się uczniowie SP nr 105 w Świdnicy, SP nr 10 w Głogowie, SP nr 2 w Lwówku Śląskim oraz mistrzowie strefy wrocławskiej SP w Żórawinie. W półfinale przegrywamy ze Świdnicą 14-20, ale w meczu o 3. miejsce pokonujemy Lwówek Śląski 18-13. Możemy świętować ogromny sukces dla nas, dla całej społeczności szkolnej i wszystkich związanych z piłką ręczną w Żórawinie.
Dodatkowo, nagrodę indywidualną dla Najlepszego Zawodnika Drużyny otrzymał Maciej Witka.

Brązowy medal dla SP Żórawina wywalczyli:
Jacek Jamroży, Leon Mazurkiewicz - Maciej Witka, Oskar Tarnowski, Oskar Dłużeń, Franciszek Matyjas, Igor Szumski, Marcel Mitszak, Oskar Zarzycki, Mikołaj Kozłowski, Adam Wójcik, Oliwier Pawełczyk, Błażej Bagiński, Krystian Kniat.
Trener: Bartosz Kubicki
Comment (0) Hits: 7

Znamy już wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur", który odbył się w naszej szkole 17 marca 2022 r.
W konkursie uczestniczyło 79 uczniów, którzy byli podzieleni na kategorie wiekowe. W tym roku dołączyli do nas najlepsi pierwszoklasiści, którzy zmagali się z drugoklasistami w kategorii "Żaczek".

Najlepsze wyniki w szkole uzyskali:
- Tymon Łajszczak kl. 2d (92,5/105 pkt.) - wynik bardzo dobry w kategorii "Żaczek"
- Natalia Olasz kl. 8a (135,75/150 pkt.) - wynik bardzo dobry w kategorii "Kadet".

Ponadto wyróżnienie otrzymali:
- Mateusz Motyka (kat. Żaczek)
- Wojciech Wrona (kat. Żaczek)
- Daniel Jankowski (kat. Maluch)
- Nina Franczak (kat. Beniamin)
- Adrianna Netter (kat. Kadet)
Comment (0) Hits: 35
12 maja 2022 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie zapoznawczo-formacyjne młodzieży Powiatu Wrocławskiego, w celu powołania Młodzieżowej Rady Powiatu. Naszą gminę reprezentowali uczniowie klasy VII a w składzie: Justyna Turowska, Franciszek Matyjas, Oskar Tarnowski oraz Oliwier Pawełczyk. Po prezentacji organizatorów oraz przedstawieniu przez nich idei oraz celu spotkania odbyły się „gry zapoznawcze”, które pozwoliły na bliższe poznanie się wszystkich uczestników, a także na zawiązanie pierwszych kontaktów młodzieży z różnych gmin naszego powiatu. Po przerwie obiadowej nastąpił punkt kulminacyjny, na który wszyscy czekali – debata nt. „Czy warto się angażować w życie społeczne?” z udziałem Starosty Powiatu Wrocławskiego Pana Romana Potockiego, Prezesa Stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk i przedstawiciela rady młodzieżowej. Pierwszy sukces już za nami, bowiem przedstawiciele naszej gminy wrócili ze świadomością, że mogą mieć realny wpływ na sprawy publiczne na poziomie lokalnym.
Comment (0) Hits: 22
Comment (0) Hits: 59