SKT Srebrna Góra 2022

Comment (0) Hits: 38

zdjęcie startowe16-go listopada członkowie Szkolnego Koła Turystycznego wybrali się na Pogórze Kaczawskie.

Po drodze zwiedzili siedemnastowieczny Ewangelicki Kościół Pokoju w Jaworze, który jest jedną z największych budowli o konstrukcji szachulcowej na świecie i został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W okolicy Myśliborza, na terenie Parku Krajobrazowego Chełmy uczniowie obejrzeli wyjątkowy pomnik przyrody nieożywionej - Małe Organy Myśliborskie. Jest to bazaltowy czop wulkanu z widocznymi ciosami słupowymi. Ze Wzgórza Rataj zeszli do Wąwozu Myśliborskiego, położonego w zalesionej dolinie potoku Jawornik. Rezerwat utworzono głównie dla ochrony jedynego na Dolnym Śląsku stanowiska bardzo rzadkiej, chronionej paproci, języcznika zwyczajnego, występującego na skałach zieleńcowych. Do Żórawiny wrócili zmęczeni ale pełni wrażeń i bogatsi o nową wiedzę. Wkrótce zapewne ponownie wyruszą w trasę, by odkrywać uroki Dolnego Śląska.

Zapraszamy  do  galerii  zdjęć!!!

Comment (0) Hits: 935

Paczków startowePodczas grudniowej wizyty w Paczkowie, nasi uczniowie mieli możliwość podziwiać średniowieczne obwarowania miejskie i jedną z najciekawszych świątyń obronnych w tej części Europy - kościół pod wezwaniem św. Jana Ewangelisty. Ponadto zwiedzili Metamuzeum Motoryzacji - interaktywne centrum techniki wraz z kolekcją zabytkowych aut. Tu w praktyce poznali prawa dynamiki i przeprowadzili ciekawe doświadczenia fizyczne. Na koniec odwiedzili

Muzeum Gazownictwa, gdzie na starych, oryginalnych urządzeniach poznali proces wytwarzania gazu oraz obejrzeli wystawy z kolekcjami gazomierzy i innymi eksponatami związanymi z gazownictwem. Już pojawiły się plany kolejnych podbojów Dolnego Śląska. Czy ponownie będzie to wyprawa na południe?

Zapraszamy  do  galerii zdjęć!!!

Comment (0) Hits: 811

KlodzkoStart