Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w Olimpiadzie Matematycznej Juniorów, której część testowa odbędzie się 23 września o godz. 8.55 w sali 130 i potrwa 75 minut.
Po 1 września będą już dostępne zadania części korespondencyjnej.

Wytyczne dla ucznia
Zgoda na udział
Przetwarzanie danych osobowych
Zadania z ubiegłych lat.

Etapy konkursu:

Zawody I stopnia:
1 września - 11 października 2021 r.
część testowa (w szkołach):
23 września 2021 r., godz. 9:00.

Zawody II stopnia: 15 stycznia 2022 r.

Zawody III stopnia: 19-20 marca 2022 r.

Informujemy, że laureaci i finaliści Olimpiady będą zwolnieni z obowiązku pisania egzaminu ósmoklasisty, a także będą w pierwszej kolejności przyjmowani do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

Chętni proszeni są o zgłaszanie się do swoich nauczycieli matematyki.

Natalia Olasz, uczennica klasy 7a, została finalistką V Memoriału Urszuli Marciniak.

Memoriał to ogólnopolskie, otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych i logicznych oraz podniesienie kultury matematycznej wśród Polaków.

Natalia będzie reprezentować naszą szkołę w wielkim finale, który odbędzie się 27 marca o godz. 9.00.

Już w przyszłym tygodniu, 10 marca, odbędzie się Memoriał Urszuli Marciniak.
Memoriał jest konkursem łamigłówek logicznych, w którym mogą uczestniczyć dzieci i dorośli (każdy w swojej kategorii wiekowej).

Pod linkiem: https://lamiglowki.net/pl/p/Piatkowy-Mix-Offline-2021-03-05/784 dostępny jest bezpłatny zestaw łamigłówek, które przygotują uczestnika do konkursu.

Konkurs jest bezpłatny.
Zapisy do 9 marca u p. Szymona Głogowskiego (poprzez librusa).
Informujemy, że konkurs matematyczny KANGUR został przełożony przez organizatorów.

Nowy termin: 22 kwietnia 2021 r.

Przypominamy, że zadania treningowe dostępne są na stronie www.kangur-mat.pl
Zapraszamy uczniów, a także ich rodziców do udziału w V Memoriale Urszuli Marciniak.

Zgłoszenia u p.Szymona Głogowskiego do dnia 8 marca 2021 r.

Memoriał to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych.

Do zawodów można się przygotować, rozwiązując zadania z zeszytów Logi (dostępne w salonach prasowych) i stron internetowych:

Skrót regulaminu:
- Udział w Memoriale jest bezpłatny i otwarty.
- W eliminacjach szkolnych mogą też wziąć udział także nauczyciele i rodzice.

W roku 2021 zawodnicy startują indywidualnie w jednej z kategorii:
a) MŁODZICY klasy 3-5 SP
b) JUNIORZY klasy 6-8 SP
c) LICEALIŚCI szkoły średnie
d) DOROŚLI - studenci, nauczyciele, rodzice i inni miłośnicy łamigłówek.

Eliminacje przeprowadzane w szkołach polegają na rozwiązaniu zestawu zadań przesłanych przez organizatorów w czasie 45 min.

Po przesłaniu wyników do organizatorów ustalany jest próg kwalifikacji do finału, a na stronie www zawodów ogłaszana jest lista zakwalifikowanych do finału (w zależności od liczności kategorii ok. 50 lub ok. 100 osób).

Zadania eliminacyjne i półfinałowe to łamigłówki diagramowe typu:
- piramidy (wieżowce),
- lampki,
- wielokropki,
- łamigłówki architekta,
- kakuro,
- sudoku (klasyczne lub zmodyfikowane). Wszystkie zadania zawierają instrukcję rozwiązania.