W imieniu Grona Pedagogicznego, uczniów oraz Rady Rodziców pragniemy zaprosić do wsparcia akcji:

Żórawina chce pomagać ! Cel studia w Sudanie Południowym !

Po raz kolejny chcemy włączyć się w projekt pomocy najuboższym. Tym razem wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomocy Kościołowi w Potrzebie rozpoczynamy zbiórkę na rzecz budowy studni w Sudanie Południowym. Z jednej studni może korzystać około 1000 osób. Kobiety i dzieci czasami pół dnia poświęcają na dostarczaniu wody do wioski przemierzając po kilkanaście kilometrów. Mając dostęp do wody można zażegnać głód uprawiając ziemię. Zmniejsza się umieralność niemowląt. Całkowicie zmienia się życie w wiosce, która się zazielenia, a dzieci chodzą do szkoły, a nie po wodę.

kolaż

POMÓŻMY MIESZKAŃCOM SUDANU POŁUDNIOWEGO

Zbiórka będzie przeprowadzana podczas Orszaku Trzech Króli (6 I 2022 r.).

Na terenie Szkoły Podstawowej w Żórawinie w dniach od 07 do 11 marca 2022 roku planowana jest akcja, w czasie której uczniowie, nauczyciele i rodzice będą mogli przyłączyć się do zbiórki.

Możemy także wesprzeć ten projekt poprzez przelew bankowy zyskując możliwość odpisu podatkowego zaznaczając w przelewie: na cele charytatywno-opiekuńcze Kościoła. Darowiznę na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą można odliczyć w pełnej kwocie przekazanej darowizny.

Nr konta dla darowizn na cele charytatywno-opiekuńcze Kościoła (Sudan)

Parafia rzymsko-katolicka p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Żórawinie

28 1600 1462 1087 2082 9000 0001

Dziękujemy za wrażliwość serca !