W imieniu Grona Pedagogicznego, uczniów oraz Rady Rodziców pragniemy zaprosić do wsparcia akcji:

Żórawina chce pomagać ! Cel studia w Sudanie Południowym !

Po raz kolejny chcemy włączyć się w projekt pomocy najuboższym. Tym razem wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomocy Kościołowi w Potrzebie rozpoczynamy zbiórkę na rzecz budowy studni w Sudanie Południowym. Z jednej studni może korzystać około 1000 osób. Kobiety i dzieci czasami pół dnia poświęcają na dostarczaniu wody do wioski przemierzając po kilkanaście kilometrów. Mając dostęp do wody można zażegnać głód uprawiając ziemię. Zmniejsza się umieralność niemowląt. Całkowicie zmienia się życie w wiosce, która się zazielenia, a dzieci chodzą do szkoły, a nie po wodę.

kolaż

POMÓŻMY MIESZKAŃCOM SUDANU POŁUDNIOWEGO

Zbiórka będzie przeprowadzana podczas Orszaku Trzech Króli (6 I 2022 r.).

Na terenie Szkoły Podstawowej w Żórawinie w dniach od 07 do 11 marca 2022 roku planowana jest akcja, w czasie której uczniowie, nauczyciele i rodzice będą mogli przyłączyć się do zbiórki.

Możemy także wesprzeć ten projekt poprzez przelew bankowy zyskując możliwość odpisu podatkowego zaznaczając w przelewie: na cele charytatywno-opiekuńcze Kościoła. Darowiznę na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą można odliczyć w pełnej kwocie przekazanej darowizny.

Nr konta dla darowizn na cele charytatywno-opiekuńcze Kościoła (Sudan)

Parafia rzymsko-katolicka p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Żórawinie

28 1600 1462 1087 2082 9000 0001

Dziękujemy za wrażliwość serca !

Szanowni Państwo, image001

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zwraca się do Państwa z prośbą

o dystrybucję informacji na temat ankiety oceniającej zrealizowane
przez KOWR działania promocyjne „Programu dla szkół” w roku szkolnym 2020/2021.

Elektroniczna ankieta dostępna jest pod adresem:

Ankieta ma anonimowy charakter i skierowana jest przede wszystkim
do rodziców, nauczycieli oraz uczniów.

Prosimy o  jak najszybsza odezwę.

W ramach przeprowadzonej w roku szkolnym 2020/2021 kampanii promocyjnej, której osią główną jest serial animowany „Pamiętnik Chrumasa”, zostały zrealizowane m.in.: działania promocyjne w ogólnopolskich kanałach telewizji TVP i Polsat, a także na kanale tematycznym skierowanym do dzieci TVP ABC, emisja materiałów informacyjno-promocyjnych w dzienniku elektronicznym Librus, realizacja kampanii w oparciu o spot promocyjny na kanale YouTube czy produkcja filmów animowanych, stanowiących kontynuację serialu „Pamiętnik Chrumasa”.

W ostatnich tygodniach koreański serial Squid Game odniósł spektakularny sukces zarówno w Polsce jak i na całym świecie bijąc rekordy oglądalności. Pomimo że film jest przeznaczony dla widzów 16+, z dnia na dzień coraz chętniej oglądają go i dyskutują o nim dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Psychologowie alarmują, że serial może jednak zaszkodzić rozwojowi społecznemu i emocjonalnemu młodych widzów oraz zachęcać ich do działań przemocowych, ponieważ  dzieci mogą zobaczyć tam zmagania zawodników, w których przegrana oznacza śmierć. Z kolei w mediach społecznościowych już pojawiają się challenge, które zachęcają dzieci do ryzykownych i krzywdzących zachowań - siebie i innych. Więcej...

squidgame

Zachęcamy  do  zapoznania się z innym artykułem : "Squid Game" Netfliksa może zaszkodzić. Psycholog i nauczyciele zabrali głos... -  więcej

a także "Kontrowersje wokół serialu Squid Game. Socjologowie alarmują.."- więcej.

konsultacje FotorSzanowni Państwo,
zapraszamy na konsultacje, które odbędą się we wtorek 26 października 2021 w godzinach 17.00 - 18.00.
Nauczyciele, z którymi się Państwo wcześniej umówili, będą dostępni w następujących salach:

BUDYNEK A

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE
0 a - Ewelina Dobrucka
0 b - Małgorzata Kaczmarek

1a - Małgorzata Malinowska s. 33
1b - Lidia Kozica s. 37
1c - Agata Kuszaj s. 41
1d -Ewa Chomicz s. 30
1e - Małgorzata Kasprzak s. 32

2a - Marzena Kacperska - s. 39
2b - Anna Aleksandrowicz s. 40

3c - Małgorzata Kalita - Łapacz s. 5
3d - Joanna Dziedzic (za p. Z. Olejniczak) s. 21

psycholog p. Joanna Dziedzic s.21

pokój nauczycielski
Joanna Budna, Sylwia Kulesza - Biega, Ireneusz Tabisz, Elżbieta Pawlik - Joachimiak, Renata Kołodziejczyk

s. 22 (świetlica)
Jadwiga Andrzejak, Marta Węglarska - Adamska, Luiza Wróblewska

s.23 (biblioteka)
Agnieszka Wojcinowicz, Agnieszka Dusińska

Pozostali nauczyciele uczący w klasach 1-3 zapraszają na spotkania w budynku B.

INNE TERMINY:

PONIEDZIAŁEK 25.10.21. godz. 16.00 - 18.00 (budynek A pokój 35)
Anna Blunt - wicedyrektor

CZWARTEK 28.10 godz. 16.00 - 17.00
2c - Anna Salamon s.33
2d - Delfina Brzycka -Opieka s.39

BUDYNEK B
3a - Anna Stelmach - sala 203a (piętro)
3b - Elżbieta Tensiorowska - sala 203a (piętro)
3e - Aleksandra Kowalczyk-Jabłońska - sala 203b (piętro)
4a - Karolina Tarnowska - sala 128 (parter)
4b - Marta Mazurkiewicz - sala 132 (parter)
4c - Anna Łukasik - sala 127 (parter)
4d - Maria Marciniak - sala 107 (parter)
4e - Agnieszka Laskowska - sala 126 (parter)
5a - Anna Gąsior - sala 133 (parter)
5b - Jacek Szleszkowski - sala 125 (parter)
5c - Agata Szleszkowska - sala 217 (piętro)
6a - Katarzyna Pudlis - sala 216 (piętro)
6b - Kamil Hołub - sala 129 (parter)
7a - Bartosz Kubicki - blok sportowy (parter)
7b - Szymon Rybicki - sala 218 (piętro)
7c - Krzysztof Jac - sala 208 (piętro)
7d - Żaneta Głogowska - sala 111 (parter)
8a - Szymon Głogowski - sala 130 (parter)
8b - Paweł Sonenberg - sala 205 (piętro)
8c - Joanna Latusek - sala 131 (parter)

Pani dyrektor Lucyna Wasinkiewicz-Janson oraz pani wicedyrektor Agata Midor przyjmują zainteresowanych w gabinecie dyrektora (wejście przez sekretariat).
Pani pedagog Renata Rewers i pani psycholog Aleksandra Dusińska - pokój nr 209 (piętro).
Pozostali nauczyciele będą dostępni w pokoju nauczycielskim.

INNE TERMINY:
PONIEDZIAŁEK 25.10.21. godz. 16.00 - 18.00 (budynek A pokój 35)
Anna Blunt - wicedyrektor