W październiku 2021 r. nasza szkoła po kilkuletnich staraniach została przyjęta do Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i bohaterów Armii Krajowej. Szkoły z Rodziny pielęgnują i szerzą pamięć Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego. W ramach działalności Rodziny Szkół organizowane są konkursy historyczne, wystawy, projekty, wycieczki. Uroczyste przyjęcie naszej szkoły odbyło się w czasie konferencji Rodziny Szkół w Urzędzie Wojewódzkim w sali kolumnowej im. dr Jerzego Woźniaka honorowego patrona Dolnośląskiej Rodziny Szkół. Zapraszamy wszystkich uczniów do zaangażowania w działania Rodziny i w ten sposób pielęgnowanie pamięci polskich bohaterów.

AK

Dnia 1 marca 2019r z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, uczniowie uczestniczyli w konkursie na ten temat. . Celem konkursu było przygotowanie prezentacji o wybranym bohaterze i przedstawienie go publiczności. W konkursie wzięło udział 13 zespołów i uczniów indywidualnych.

I miejsce zajął Marcel Cieślik z klasy VIA

II miejsce Antoni Juszczak z klasy IV C

III miejsce Ewa Stolecka ,Sara Popławska , Wiktoria Wróbel z klasy VIIIA

Wyróżnienia otrzymali:

1. Natalia Olasz z klasy VA
  2. Kacper Targoni i Borys Haręża z klasy VIB

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy.