7.11.2018 roku w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żórawinie odbyła się lekcja pokazowa organizowana przez Zakład Gospodarowania Odpadami Gać – Oława. W Warsztatach udział wzięły klasy II „a”, III „a”, III „b”. Warsztaty miały na celu przedstawienie działań związanych przede wszystkim z ochroną środowiska, ze zbieraniem, przetwarzaniem i unieszkodliwianiem odpadów oraz racjonalnym zagospodarowaniem odpadów komunalnych i przemysłowych.

Read More Comment (0) Hits: 11632

Ostrożność w wodzie należy zachować nie tylko podczas wakacji. Ratownicy WOPR  z Aquaparku Wrocław zapoznali naszych uczniów z zasadami bezpiecznej kąpieli wodnej i słonecznej. Ostrzegali, że nie wolno kąpać się w jeziorze czy stawie bez zgody i opieki dorosłych. Przestrzegali  przed zagrożeniami kąpieli w miejscach niestrzeżonych i radzili co należy zrobić, gdy dziecko zagubi się na zatłoczonej plaży. Na koniec zadawali uczniom pytania sprawdzające rozumienie przedstawionych zasad. Dziękujemy panom ratownikom  za ciekawą pogadankę.

 

Agnieszka Laskowska

Comment (0) Hits: 10786

W środowe przedpołudnie 28.11.2018 roku,  Akademia Wojsk Lądowych otworzyła się dla mieszkańców. Okazją do tego było coroczne święto Uczelni z okazji Dnia Podchorążego.

Celem naszych odwiedzin Akademii Wojsk Lądowych było zapoznanie uczniów z zadaniami podchorążych przygotowujących się do pełnienia zawodu żołnierza oraz przybliżenie uczniom jego etosu. Uczniowie mogli wypróbować laserowy symulator strzelania Śnieżnik, a także symulator jazdy transporterem opancerzonym Rosomak Jaskier, na których na co dzień ćwiczą przyszli oficerowie. Dzieci miały okazję przyglądać się pilotowaniu wojskowego drona i sprawdzić jak działa kamera termiczna. Na zakończenie dnia, w Akademickim Centrum Kultury odbyło się przedstawienie patriotyczne przygotowane przez klasy mundurowe z ZSP w Bierutowie. Była to inscenizacja wydarzeń Nocy Listopadowej oraz pokaz sztucznych ogni, symbolizujący pożar browaru na Solcu w Warszawie, który był znakiem do rozpoczęcia Powstania Listopadowego. Duże wrażenie na dzieciach zrobił niezwykły pokaz musztry do muzyki Iron Maiden.

Read More Comment (0) Hits: 11407