56442043 2858534081037850 6389230883248799744 n

Wiosna to doskonały czas na wprowadzenie zmian w swoim stylu życia. Sprzyja temu przypływ energii, poprawa nastroju oraz większa ilość słońca. Wszystko to sprawia, że mamy lepszą motywację w dążeniu do celu i łatwiej jest nam zmienić np. złe nawyki żywieniowe na dobre. Świadome odżywianie stanowi ważny element zdrowego stylu życia.

W wiosennej diecie nie może zabraknąć świeżych warzyw oraz niskoprzetworzonych  produktów dostarczających witamin tak potrzebnych po zimie.

Aby nie dać się infekcjom, należy spożywać warzywa i owoce jak: cytrusy, czerwoną paprykę, natkę pietruszki, kiszoną kapustę i ogórki, czosnek, cebulę, gdyż są bogate w witaminy A, C, E.

21 marca nasza społeczność szkolna w nietuzinkowy sposób powitała kalendarzową wiosnę.

W obchody z dużym zaangażowaniem włączyły się wszystkie klasy wraz z wychowawcami.

Najpierw uczniowie klas 4-8 przygotowywali smaczne i zdrowe przekąski (kanapki, koktajle, szaszłyki owocowe, dipy, sałatki musy owocowo- warzywne), które swoimi walorami wizualnymi jak i smakowymi zaskoczyłyby niejednego mistrza kuchni. Zapach świeżych produktów było czuć w całej szkole. Było smacznie, zdrowo i z fantazją. Uczniowie wykonali dodatkowo plakaty przedstawiające owoce i warzywa, które wprowadziły wiosenny nastrój.

Kolejnym etapem obchodów pierwszego dnia wiosny było wspólne biwakowanie i konsumowanie pyszności stworzonych przez uczniów. Skoro zamysł zdrowego powitania wiosny, to nie mogło obyć się bez sportu.

Wiosna to tak naprawdę dobry moment na znalezienie idealnego sposobu na aktywne spędzenie wolnego czasu. Aktywność ruchowa na świeżym powietrzu powinna na stałe wpisać się w nasze życie rodzinne.

Kolorowe stroje, dobra zabawa  i moc wrażeń sprawiły, że zapamiętamy ten dzień na długo!

Uśmiech nie znikał z twarzy wszystkich uczniów.

Zapraszamy  do  galerii zdjęć!