Pragniemy edukować młodzież w zakresie zasad prawidłowego żywienia oraz świadomego budowania nawyków żywieniowych. Dlatego zgłosiliśmy naszą szkołę do udziału w Programie edukacyjnym "Gotuj się na zmiany", każda klasa na podstawie specjalnych materiałów edukacyjnych będzie miała przeprowadzoną lekcję o zdrowym żywieniu, przygotuje smaczne posiłki i ostatecznie będziemy grali o nagrody. Wszystkie przygotowane lekcje w dużym stopniu oparte są o praktyczne przykłady z życia uczniów. Część lekcji będzie prowadzona innowacyjną metodę Action Learning, w której nauczyciel jedynie prowadzi podopiecznych do odnalezienia rozwiązań. Oprócz scenariuszy lekcji nasi uczniowie angażują się w projekty z młodzieżą, które pomogą ugruntować wiedzę w praktyce oraz rozwinąć dodatkowe umiejętności.

W RAMACH PROGRAMU WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W FESTYNIE RODZINNYM.

Uczniowie naszej szkoły prowadzili własne stoisko, na którym rozdawane były soczyste jabłka, naklejki oraz ulotki promujace zdrowe nawyki żywieniowe. Uczestnicy festynu bardzo miło zareagowali na naszą akcje. Wszystkim bardzo dziękujemy za wsparcie naszych pomysłów i pomoc w ich realizacji. Mamy nadzieję, że zdrowe nawyki żywieniowe na stałe zagoszczą w wielu domach, a nasze działania osiągnął zamierzony cel.