Przedszkolaczek ci to powie – pyszny, zdrowy sok jabłkowy. Pij go często i obficie, a przedłużysz swoje życie”

Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych najmłodszych kolegów i koleżanek nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Dzieci z Przedszkola Publicznego w Żórawinie z grupy: „Słoneczka”, „Zajączki”, „Biedronki” oraz „Żabki” doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać.

Dnia 30.10.2018r. odwiedziliśmy milusińskich i przynieśliśmy do przedszkola pyszne jabłka. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok jabłkowy. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką, jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Następnie wyciskaliśmy sok z jabłek. Przedszkolaki określały wygląd, konsystencję, kolor soku jabłkowego. Był przepyszny, tak stwierdziły same dzieci. Przekonały się, że wspaniale smakuje bez dodatku cukru i innych wzmacniaczy smaku.