W dniu 1 października br. uczestniczyliśmy w wycieczce edukacyjnej do Radłowic.
Gościliśmy w gospodarstwie Pani Józefy Białki Gold. Przewodnikiem wycieczki była właścicielka, która oprowadzała nas po sadach, pokazując drzewa owocowe, takie jak: jabłonie, grusze, śliwy, które dzieci zrywały i z chęcią kosztowały.Pani Józefa w ciekawy sposób przybliżyła dzieciom pracę sadownika, przedstawiając ,,krok po kroku'' czynności, które wykonują by uzyskać dobre plony w postaci dorodnych owoców. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia chłodni do warzyw i owoców, jak również mogli własnoręcznie przygotować sadzonki truskawek.

W trakcie wizyty dzieci zbierały pyszne jabłka i śliwki. Na zakończenie właścicielka poczęstowała nas pysznym sokiem jabłkowym oraz smakołykami. Spotkanie było bardzo udane, uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń praktycznej wiedzy. Niestety pobyt nasz dobiegł końca!

Chcieliśmy jeszcze raz serdecznie podziękować Pani Józefie Białek Gold za gościnę i ciekawie spędzony czas!