Uprzejmie informujemy, że w zakładce ZAPISY  DO  SZKOŁY zostały  opublikowane listy kandydatów zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego i przyjętych do pierwszej klasy w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żórawinie w roku szkolnym 2020/2021.

szkola1

WarsztatybomkistartW tym roku choinki naszych przedszkolaków ozdobiły własnoręcznie wykonane bombki. W manufakturze w Kamieńcu Ząbkowickim dzieci poznały proces powstawania tych szklanych ozdób. Zobaczyły jak dmucha się szkło i nadaje mu pożądany kształt. Na warsztatach samodzielnie ozdobiły kule, które później mogły zabrać do swoich domów.

 

Zapraszamy  do  galerii zdjęć!!!

zdjęcie startowe

W ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki oddziały przedszkolne naszej szkoły wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego. Na zajęciach "Magiczne kamienie" dzieci miały możliwość poznania różnych rodzajów skał oraz ich właściwości. W przerwie zwiedziły Komnatę Pradawnych Stworzeń, gdzie dowiedziały się, co z okresu kredy, pozostało aż do naszych czasów. Z wypiekami na twarzach wróciły do szkoły, aby wykorzystać nowo zdobytą wiedzę do weryfikacji własnych zbiorów.

zdjęcie startowe20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem od 2013r jest on uznany przez Sejm za Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W naszej szkole dzieci z oddziałów przedszkolnych spędziły swój dzień bardzo wyjątkowo. Było malowanie twarzy, wielkie bańki mydlane, zabawa z chustą klanza, tańce oraz słodki poczęstunek. To, co dobre jednak szybko się kończy i na następny Dzień Przedszkolaka musimy poczekać kolejny rok.

Galeria zdjęć - zapraszamy!

zdjęcie startoweWe wtorek w oddziałach przedszkolnych oraz klasach pierwszych odbyły się pokazowe lekcje Bricks 4 Kidz. Dzieci budowały ruchome modele z zestawów klocków opartych o LEGO®Technics. Na koniec wykorzystały swoje urządzenia do kreślenia kolorowych okręgów na papierowych talerzykach, które następnie mogły zabrać ze sobą do domu. W taki właśnie sposób zdobywały praktyczną wiedzę z elementów STEM (nauki przyrodniczej, technologii, inżynierii, mechaniki i matematyki). Po raz kolejny zabawa przez naukę okazała się strzałem w dziesiątkę sprawiając wiele frajdy naszym małym odkrywcom.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

zdjęcie startoweW marcu już po raz drugi, 6-cio latki z naszej szkoły wzięły udział w Olimpiadzie Przedszkolaka. Zawody rozpoczęła rozgrzewka. Były biegi, przysiady, podskoki a nawet pompki. Później odbyły się skoki przez skakankę, bieg slalomem, przewroty w przód oraz wspinaczka po drabinkach. Tego dnia nie zabrakło sportowych emocji, nie było też przegranych. Każdy z uczestników, za swoją sportową postawę i zdrową rywalizację, otrzymał złoty medal. Uprawiając sport zawsze będziemy wygrani!

Zapraszamy  do galerii!

zdjęcie wiosnaDzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na poszukiwanie wiosny. Udało im się odnaleźć jej pierwsze oznaki, którymi są przebiśniegi, żonkile, hiacynty i krokusy sadzone przez uczniów naszej szkoły jesienią. Maluchy pokusiły się nawet o dokumentację fotograficzna. Jest jednak coś, co zaniepokoiło naszych małych przyjaciół przyrody. Czy domyślasz się co? Odpowiedzieć sobie na to pytanie mogą tyko osoby spostrzegawcze – Spróbuj !!! Galeria zdjęć

  Trzynastego grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami wykonały przepiękne zdobienia na świątecznych pierniczkach. Oczywiście nie obyło się bez degustacji. Kolejną atrakcją było przygotowywanie kolorowych kartek z życzeniami oraz pudełeczka na drobiazgi. Gorącą atmosferę podkręcała świąteczna muzyka oraz rodzinna atmosfera. Pierniczki kupić będzie można już 20. grudnia na Kiermaszu Bożonarodzeniowym. Zapraszamy do stoiska grupy 0b.

Oddział Przedszkolny naszej szkoły odwiedził niecodzienny gość. Mieliśmy przyjemność gościć pana doktora Jakuba Jonkisza, który jest m.in. lekarzem piłkarskiego klubu WKS Śląsk Wrocław, licencjonowanym lekarzem Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN), ortopedą sportowym oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego. Na spotkaniu każdy przedszkolak miał okazję pooglądać modele kości nogi, profesjonalne narzędzia chirurgiczne a także spróbować swoich sił w bandażowaniu i przyklejaniu plastrów.

25 września klasy 0a, 0b, 1a i 1b wzięły udział w warsztatach Średniowieczne kolorowanki, czyli iluminacje
na inkunabułach,
organizowanych przez Wydział Filologiczny Uwr, w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Na zajęciach, nasi uczniowie mogli zapoznać się z fragmentem historii książki drukowanej,
ze szczególnym uwzględnieniem dekoracji graficznych. Korzystając z szablonów mogli samodzielnie wykonywać „średniowieczne iluminacje”.


W miesiącu lutym, przekonaliśmy się, że na fizykę, chemię, technikę i podstawy programowania, nigdy nie jest za wcześnie. Na zajęciach poznaliśmy próżnie, stworzyliśmy gumowe jajko, windę olejową, ciecz nienewtonowską oraz atrament sympatyczny. Dzięki reakcji kwasu z zasadą, wybuchły wulkany. Był to także czas zgłębiania tajemnic kosmosu. Układ Słoneczny i praca kosmonautów, są nam już dobrze znane. Za sprawą kalendarzy, zrobionych przez klasę 4a, dowiedzieliśmy się, jak odmierzany był czas, w różnych zakątkach świata. Z pomocą zestawu: Sekrety Elektroniki, szeregowo i równolegle połączyliśmy żarówkę, wentylator, głośnik, złożyliśmy proste radio, sterowane magnetycznie i ręcznie. Przy użyciu testera odkryliśmy, które materiały przewodzą prąd elektryczny. Poznaliśmy działanie: opornika, kondensatora, potencjometru i amperomierza. Świetnie bawiąc się z bohaterami popularnych gier komputerowych, zdobyliśmy również certyfikaty z podstaw programowania. A teraz z niecierpliwością czekamy na wiosnę, żeby obserwować różne zjawiska… w plenerze.

Czas mija w zawrotnym tempie. Nawet nie zdążyliśmy się obejrzeć, a tu mamy już Nowy 2018 Rok. Zima, choć nie rozpieszcza nas śniegiem, dostarcza jednak wielu atrakcji. Szczególnie grudzień obfitował w niezwykłe wydarzenia. W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia, braliśmy udział w szkolnej akcji: Marzycielska Poczta, która polegała na pisaniu i wysyłaniu listów do chorych dzieci. Na zajęciach z IV A, odlewaliśmy i malowaliśmy gipsowe Mikołaje, wytwarzaliśmy mydełka, ozdabialiśmy też korzenne pierniki. Wraz z rodzicami przygotowaliśmy piękne bombki. Ubieraliśmy choinki własnoręcznie wykonanym, kolorowym łańcuchem. Ponieważ, jak wiadomo wszyscy jesteśmy zawsze grzeczni, mili i uczynni, szóstego grudnia zawitał do nas Mikołaj i podarował nam przepiękne prezenty. Fantastyczne wspomnienia mamy również z Kiermaszu Bożonarodzeniowego, dzięki któremu, grupa wzbogaciła się o nowe zabawki i pomoce dydaktyczne. Najpiękniejszym wydarzeniem była jednak Wigilia Klasowa. Wspólnie mogliśmy sobie złożyć życzenia i skosztować pyszności, przygotowanych przez naszych rodziców. A później, to już tylko zasłużony, bezpieczny odpoczynek feryjny. Minął pierwszy semestr ale przed nami jeszcze kolejny, pełen wrażeń, doświadczeń, nauki i zabawy.