80 lat temu w czasie II wojny światowej po raz pierwszy na murach okupowanej przez Niemców Warszawy pojawił się Znak Polski Walczącej. Z okazji tej rocznicy uczniowie naszej szkoły włączyli się dolnośląską akcję Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i ułożyli się w znak "kotwicy". Wydarzenie to odnotował też portal Gazety Wrocławskiej, o czym w linku poniżej: https://gazetawroclawska.pl/80-lat-temu-po-raz-pierwszy-na-murze-pojawil-sie-znak-polski-walczacej-mlodzi-dolnoslazacy-postanowili-to-uczcic-zdjecia/ga/c5-16110239/zd/55209733.

Okres ferii zimowych to czas odpoczynku, zabawy i regeneracji sił. Aby ten czas dostarczył radosnych i niezapomnianych wrażeń, pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa:

  • Jeśli wychodzisz na zewnątrz, zawsze ubierz się odpowiednio do pogody.
  • Przed wyjściem na zewnątrz zjedz odżywczy posiłek i wypij ciepły napój. Pamiętaj o zdrowym odżywianiu, myj zawsze ręce przed posiłkiem.
  • Zawsze bądź widoczny na drodze dzięki elementom odblaskowym!!!
  • Zadbaj o bezpieczne miejsce do zabawy. Nie baw się w nieodpowiednich miejscach – blisko ulic, torów, jezior i rzek. Pamiętaj –  nawet jeżeli jeziora, stawy są zamarznięte mogą być niebezpieczne, cienki i kruchy lód może bardzo szybko załamać się pod ciężarem człowieka!
  • Jeśli chcesz jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych.
  • Nie rzucaj śnieżkami w przechodniów, okna lub nadjeżdżające samochody.
  • Nie zbliżaj się do obcych zwierząt (np. psa, kota) nawet jeśli robi wrażenie łagodnego.
  • Zachowaj ostrożność wobec obcych osób – nie zdradzaj informacji o sobie, nie przyjmuj prezentów, nie oddalaj się z nimi.
  • bezpieczne ferie 2022
Bardzo miło nam ogłosić wyniki wyborów do Dużego Samorządu Uczniowskiego.

Przewodniczącą Samorządu została Maja Mucha kl. 8c;
pierwszą wiceprzewodniczącą - Sonia Liśkiewicz kl. 5a;
drugim wiceprzewodniczącym - Krzysztof Stolecki kl. 8b.

Osobom wybranym serdecznie gratulujemy, a pozostałym dziękujemy za udział i ambitną postawę.

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasz uczeń Matusz Cielecki z klasy 8c, został finalistą wojewódzkiego konkursu Zdolny Ślązak z historii. Historia jest pasją Mateusza od wielu lat i jest On aktywnym uczniem zarówno na lekcjach, jak i w działaniach nadprogramowych. W tym roku swoje zainteresowanie przekuł na sukces w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów historycznych w województwie. W marcu, w finale konkursu, ósmoklasista zmierzy się z najlepszymi historykami z Dolnego Śląska. Mateuszowi serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w finale!

Świetlicowy Dzień Dziecka 2021

Podkategorie

Przewodniczący

Filip Skowron

Klasa: 3b

Funkcja: Przewodnicząca Małego Samorządu

   
Zastępca 1 Aleksandra Rok 
Klasa: 2c 
Funkcja: Wiceprzewodnicząca Małego Samorządu
Zastępca2 Mateusz Królikowski 
Klasa: 2a 
Funkcja: Wiceprzewodnicząca Małego Samorządu

Czytaj więcej: Mały Samorząd Uczniowski