Szkoła Podstawowa w Żórawinie trzecią najlepszą szkołą w województwie w piłce ręcznej chłopców klas 7-8.
11 maja w Świdnicy rozegrany został Finał Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W ścisłej czwórce znaleźli się uczniowie SP nr 105 w Świdnicy, SP nr 10 w Głogowie, SP nr 2 w Lwówku Śląskim oraz mistrzowie strefy wrocławskiej SP w Żórawinie. W półfinale przegrywamy ze Świdnicą 14-20, ale w meczu o 3. miejsce pokonujemy Lwówek Śląski 18-13. Możemy świętować ogromny sukces dla nas, dla całej społeczności szkolnej i wszystkich związanych z piłką ręczną w Żórawinie.
Dodatkowo, nagrodę indywidualną dla Najlepszego Zawodnika Drużyny otrzymał Maciej Witka.

Brązowy medal dla SP Żórawina wywalczyli:
Jacek Jamroży, Leon Mazurkiewicz - Maciej Witka, Oskar Tarnowski, Oskar Dłużeń, Franciszek Matyjas, Igor Szumski, Marcel Mitszak, Oskar Zarzycki, Mikołaj Kozłowski, Adam Wójcik, Oliwier Pawełczyk, Błażej Bagiński, Krystian Kniat.
Trener: Bartosz Kubicki