I. Bezpieczeństwo  w sieci Internet:zdalna

1. 10 Zasad bezpiecznego  korzystania z Internetu  - klasy  I-III

2. Zasady  bezpiecznego  korzystania z Internetu  - klasy  IV-VIII

3. Cyberprzemoc

ORGANIZACJA PRACY  - WAŻNE I  CIEKWE !

* Infografika. Czy wiesz, jak pisać maile, aby nie popełnić gafy?  - pobierz

* Skuteczne uczenie w domu / Planowanie pracy - pobierz

Przykładowy  planner

II.Zdalne nauczanie:

1. Zarządzenie 09/2019/2020 Dyrektora Szkoły  Podstawowej  im. Bolesława Chrobrego w Żórawinie  dnia  25 marca  2020 roku w sprawie: kształcenie na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19

2. Komunikat KRUS

III. Cyfrowa biblioteka :

W związku z pracą szkoły w tym wyjątkowym czasie, biblioteka szkolna (kl.IV-VIII) wspomagać będzie uczniów poprzez działania:
1. Aby umożliwić dostęp do lektur (i nie tylko) udostępniamy wykaz bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) ebooków.
2. Zamieszczać będziemy informacje z linkami do całych lub częściowych audiobooków wybranych lektur obowiązkowych i uzupełniających.
3. Proponujemy włączenie się do akcji czytelniczo-plastycznej Zostań odkrywcą.

Materiały zamieszczane będą na Librusie.
Kontakt z nami także poprzez Librusa.

Zapraszamy na stronę Biblioteki szkolnej dla klas 0-3   lub zakładka Biblioteka szkolna  na stronie szkoły. Prezentujemy tam dla uczniów klas 0-3 konkursy czytelnicze, zabawy plastyczne,  słuchowiska i  audiobooki z różnych kategorii książek i lektur dla dzieci na każdy dzień.
George R.R. Martin ( autor Gry o tron ) parę dni temu powiedział:
Gdy wszędzie wprowadzane są kwarantanny, różnego rodzaju blokady czy zarządzona zostaje izolacja, a zwykłe rozrywki przestają być dostępne, najlepszym sposobem na wypełnienie sobie czasu jest czytanie.
IV. Pomoc psychologiczno - pedagogiczna:

Pedagodzy i psycholodzy prowadzą konsultacje i porady zdalnie za pośrednictwem środowiska Librus, poprzez rozmowy telefoniczne - w razie potrzeby .