W środę 5 grudnia klasy 4a, 4b i 6b wybrały się wraz z nauczycielami na historyczną wycieczkę do Muzeum Pana Tadeusza i na wrocławski Rynek. Uczniowie z kartami pracy w ręku odkrywali historię tego szczególnego dla miasta i całego regionu miejsca. Wszyscy poznali życie w średniowiecznym Wrocławiu, dowiedzieli się, do czego kiedyś służył pręgierz, a także zobaczyli najmniejsze muzeum świata. Dodatkowo uczniowie zwiedzili Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu, a także uczestniczyli w zajęciach pt. „Karp w wannie i zielone pomarańcze, czyli Święta naszych rodziców i dziadków”. Całość zakończyła się udziałem w warsztatach świątecznych. Była to kolejna wycieczka z serii historycznych spacerów po Wrocławiu.