^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Średniowieczne iluminacje

25 września klasy 0a, 0b, 1a i 1b wzięły udział w warsztatach Średniowieczne kolorowanki, czyli iluminacje
na inkunabułach,
organizowanych przez Wydział Filologiczny Uwr, w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Na zajęciach, nasi uczniowie mogli zapoznać się z fragmentem historii książki drukowanej,
ze szczególnym uwzględnieniem dekoracji graficznych. Korzystając z szablonów mogli samodzielnie wykonywać „średniowieczne iluminacje”.


Czytaj więcej: Średniowieczne iluminacje

Luty w zerówce

W miesiącu lutym, przekonaliśmy się, że na fizykę, chemię, technikę i podstawy programowania, nigdy nie jest za wcześnie. Na zajęciach poznaliśmy próżnie, stworzyliśmy gumowe jajko, windę olejową, ciecz nienewtonowską oraz atrament sympatyczny. Dzięki reakcji kwasu z zasadą, wybuchły wulkany. Był to także czas zgłębiania tajemnic kosmosu. Układ Słoneczny i praca kosmonautów, są nam już dobrze znane. Za sprawą kalendarzy, zrobionych przez klasę 4a, dowiedzieliśmy się, jak odmierzany był czas, w różnych zakątkach świata. Z pomocą zestawu: Sekrety Elektroniki, szeregowo i równolegle połączyliśmy żarówkę, wentylator, głośnik, złożyliśmy proste radio, sterowane magnetycznie i ręcznie. Przy użyciu testera odkryliśmy, które materiały przewodzą prąd elektryczny. Poznaliśmy działanie: opornika, kondensatora, potencjometru i amperomierza. Świetnie bawiąc się z bohaterami popularnych gier komputerowych, zdobyliśmy również certyfikaty z podstaw programowania. A teraz z niecierpliwością czekamy na wiosnę, żeby obserwować różne zjawiska… w plenerze.

Zima w zerówce

Czas mija w zawrotnym tempie. Nawet nie zdążyliśmy się obejrzeć, a tu mamy już Nowy 2018 Rok. Zima, choć nie rozpieszcza nas śniegiem, dostarcza jednak wielu atrakcji. Szczególnie grudzień obfitował w niezwykłe wydarzenia. W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia, braliśmy udział w szkolnej akcji: Marzycielska Poczta, która polegała na pisaniu i wysyłaniu listów do chorych dzieci. Na zajęciach z IV A, odlewaliśmy i malowaliśmy gipsowe Mikołaje, wytwarzaliśmy mydełka, ozdabialiśmy też korzenne pierniki. Wraz z rodzicami przygotowaliśmy piękne bombki. Ubieraliśmy choinki własnoręcznie wykonanym, kolorowym łańcuchem. Ponieważ, jak wiadomo wszyscy jesteśmy zawsze grzeczni, mili i uczynni, szóstego grudnia zawitał do nas Mikołaj i podarował nam przepiękne prezenty. Fantastyczne wspomnienia mamy również z Kiermaszu Bożonarodzeniowego, dzięki któremu, grupa wzbogaciła się o nowe zabawki i pomoce dydaktyczne. Najpiękniejszym wydarzeniem była jednak Wigilia Klasowa. Wspólnie mogliśmy sobie złożyć życzenia i skosztować pyszności, przygotowanych przez naszych rodziców. A później, to już tylko zasłużony, bezpieczny odpoczynek feryjny. Minął pierwszy semestr ale przed nami jeszcze kolejny, pełen wrażeń, doświadczeń, nauki i zabawy.

Z kulturą za pan brat

Kultura towarzyszy nam - zerówkowiczom na co dzień. Wirtualnie zwiedzamy odległe muzea, podziwiamy reprodukcje i oczywiście tworzymy własne dzieła sztuki rozmaitymi technikami plastycznymi.

Podczas comiesięcznych koncertów Narodowego Forum Muzyki, mamy kontakt z żywą muzyką oraz instrumentami. Zapewniają nam to również nasi nauczyciele. Przy nich próbujemy własnych sił m. in. na bum bum rurkach, skrzypcach, gitarze, keyboardzie oraz instrumentarium Orffa. Wraz z innymi klasami byliśmy w Teatrze Radia i Telewizji na spektaklu „Roszpunka”, w Capitolu na „Czytaniu na dywanie” oraz na przepięknej rewii na lodzie - „Królowa Śniegu” w Hali Stulecia. Jesteśmy wielkimi fanami wydarzeń kulturalnych, dlatego w naszej sali często bawimy się w teatr, poznając różne formy wyrazu, takie jak: pantomima, pacynki, marionetki kukiełki oraz japoński teatr kamishibai.

Codziennie mamy kontakt ze słowem pisanym - duuużo czytamy. Co piątek czytają nam także starsze koleżanki z klasy 4 A. Podczas obchodów Dni Bibliotek Szkolnych wspólnie z nimi odwiedziliśmy przedszkole, aby zarazić naszą pasją najmłodsze dzieci.

Poznajemy polskie tradycje, związane z kolejnymi świętami. Za nami Dzień Niepodległości Narodowej, Dzień Wszystkich Świętych oraz Andrzejki pełne czarów, wróżb i magii. Kolejnym bogatym źródłem wiedzy na temat polskich zwyczajów będzie Boże Narodzenie - okres wesoły ale jednocześnie bardzo refleksyjny. Już od jakiegoś czasu z zaangażowaniem przygotowujemy się do Świąt - ale o tym napiszemy w kolejnym artykule.

Andrzejki w zerówce

Mikołaj w zerówce

Dzień pluszowego misia

Październik w zerówce

Październik minął nam pod znakiem zdrowia i przedsiębiorczości.
Ponieważ jak wiadomo sport to zdrowie, zerówkowicze szczególnie cenią sobie aktywność fizyczną. Oprócz spacerów i zabaw na placu szkolnym, poznajemy rozmaite konkurencje oraz sprzęty sportowe w sali oraz na boisku. Nie zapominamy również o zdrowym odżywianiu. Opierając się na aktualnej piramidzie zdrowego żywienia, z wielkim zainteresowaniem poznajemy tajniki kuchni, w której główną rolę odgrywają warzywa i owoce. Obchodziliśmy też Święto pieczonego Ziemniaka/ Święto Ziemniaka w mundurku ;) Przystąpiliśmy także do projektów: Akademia Zdrowego Przedszkolaka, Mamo, Tato wolę wodę oraz Kubusiowi Przyjaciele.

Dbając o zdrowie, nie zapominamy o czystym środowisku – grupy przedszkolne, wraz z innymi klasami, aktywnie uczestniczyły w akcji sprzątania świata. Wspólnie udało nam się zebrać sporo worków śmieci.
Aby zachować dobre samopoczucie należy dbać o higienę osobistą, dlatego od początku października uczestniczymy w programie Akademii Aquafresh. Z Akademią realizujemy „odjazdowe” scenariusze oraz pamiętamy o czystości naszych zębów.
W ramach rozwoju kompetencji przedsiębiorczości, sami stworzyliśmy zabawki oraz meble a także wzięliśmy udział w ciekawym warsztacie dla przedszkoli - „Finansowy Elementarz”.
W listopadzie planujemy zająć się kulturą i sztuką, nie możemy się już doczekać.

Finansowy elementarz

26-go października Zerówkowicze z naszej szkoły wzięli udział w warsztacie rozwijającym przedsiębiorczość wśród przedszkolaków.
Program FINANSOWY ELEMENTARZ zrealizowała Fundacja Banku Millennium pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Dzieci dowiedziały się m.in.:
- skąd się biorą pieniądze,
- jak kupować rozsądnie,
- jak oszczędzać,
- jak planować wydatki.
Każdy z uczestników otrzymał dyplom za aktywny udział w wydarzeniu oraz książeczki z przygodami Pana Sebastiana.

Czytanie na dywanie

Wrzesień w zerówce

Pierwszy miesiąc nauki i zabawy za nami. Czas mija nam błyskawicznie, pewnie dlatego, że stale dzieje się coś interesującego. Wspólnie z klasami I-III uczestniczyliśmy w koncercie przygotowanym dla nas przez Narodowe Forum Muzyki. Artyści zaprezentowali nie tylko instrumenty i dźwięki jakie wydają ale również ciekawe interpretacje wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.
Całkiem niedawno obchodziliśmy też pełen niespodzianek Dzień Przedszkolaka, Dzień Muszki i Krawata oraz braliśmy udział w wyjeździe integracyjnym do Wioski Indiańskiej. Tam każdy miał okazję zdobyć rozmaite sprawności i nacieszyć się jesiennym krajobrazem.
Oprócz tego puszczaliśmy gigantyczne bańki mydlane, tworzyliśmy masę solna, graliśmy w gry oraz odwiedziliśmy Panią Małgosię Bielec, która pokazała nam ciekawskie jeżyki.
Kolejny atrakcyjny miesiąc przed nami, jesteśmy ciekawi czym zaskoczy nas październik.

Dzień przedszkolaka

20 września w Oddziale Przedszkolnym naszej Szkoły, obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Dzieci grup 0a i 0b uczestniczyły we wspólnej zabawie chustą animacyjną oraz grały w mega dużą grę planszową. Odbyło się również malowanie buzi. Z życzeniami oraz drobnym upominkiem zawitały do nas też obie panie dyrektor oraz uczniowie klasy IIIc. Nie zabrakło uśmiechu i radości a także słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez rodziców. Było wesoło i kolorowo. To był dzień pełen niespodzianek, mamy więc nadzieję, że na długo zapadnie w pamięci naszych podopiecznych.
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube