^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Karnawałowy nadszedł czas...

MaskiKarnawał - czas zabawy, przebieranek, tańców. Uczniowie klas I przygotowywali w świetlicy szkolnej duże maski karnawałowe - ozdabiali, wykańczali wg własnych pomysłów. Bardzo kreatywne zajęcia. Dużo świecidełek, piór, cekinów, brokatu. Dużo dobrej zabawy. Piękne maski karnawałowe w rozmiarach XXL są ozdobą naszej świetlicy i tablicy ogłoszeń. Gratulujemy naszym zdolnym uczniom!

Zapraszamy  do  galerii zdjęć!!!

 

Świetlica wspiera mecz charytatywny

mecz fanty startowaWychowawcy świetlicy dziękują wszystkim uczniom za zaangażowanie podczas wykonywania świątecznych dekoracji. Pieniążki ze sprzedaży zostały przeznaczone na szczytny cel. Przy tej okazji uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat nowoczesnych technologii - ozdabiali bowiem choinki stworzone przez drukarkę 3D.

Przed świętami ...

przedswiatecznie startowaPrzedświąteczny tydzień w szkolnej świetlicy to czas zabawy przy dźwiękach świątecznych przebojów, ale też i ciekawych zajęć, podczas których powstawały elementy dekoracyjne i świąteczne ozdoby. Uczniowie udekorowali szkołę m.in. pięknymi wieńcami adwentowymi, prostymi w wykonaniu, a jakże efektownymi, kolorowymi bombkami, reniferami i mikołajami. 
Udało nam się również przeprowadzić zajęcia w formie aktywnej, podczas których uczniowie do muzyki, ćwiczyli koordynację wzrokowo-ruchową, doskonalili rękę wiodącą, uczyli się współpracy, a efektem ich pracy były- w tym przypadku- niezwykle oryginalne i cudowne szopki bożonarodzeniowe.„Znam zabytki mojego powiatu” – warsztaty zabytkowej architektury ziemiańskiej powiatu wrocławskiego dla dzieci. Projekt skierowany dla dzieci z powiatu wrocławskiego.

Lego startowaNa początku grudnia świetlicę szkolną odwiedził gość  Pan Mariusz Brzęcki z Fundacji Nowoczesny Konin. Przywiózł wielkie pudła wypełnione klockami lego. Zorganizował nam ciekawe zajęcia, których efektem były lokalne zabytki, np. pałacyk - dworek w Komorowicach - aktualnie znajdują się tam ruiny tej budowli. Klocki lego cieszą się zawsze dużą sympatią dzieci. Zajęcia, które łączą zabawę z edukacją są zawsze najciekawsze. Dziękujemy.

Galeria zdjęć!

Malowanie na mleku ...

Na mleku startowaKiedy wszystkie świąteczne kartki, bombki i ozdoby świąteczne były już gotowe, postanowiliśmy się nieco zrelaksować..... . Najlepsze do tego są zajęcia, które nie tylko nas odstresują, ale też zainspirują i zaciekawią... Malowanie na mleku...... tak niewiele potrzeba żeby się zachwycić, tworzyć niepowtarzalne wzory i piękne kolory... i pozwolić sobie na wyciszenie i skupienie na tym co właśnie na naszych oczach tworzy się samo, a trochę z naszym udziałem. 

Zajęcia koniecznie do powtórzenia !

 Galeria zdjęć.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube