Zdrowe śniadanie świetlicowe

IMG 20190920 091508W piątek 20 września świetlica szkolna zaprosiła swoich uczniów na wspólne zdrowe śniadanie. W tym dniu, na naszych stołach nakrytych uroczystymi białymi obrusami, znalazły się same zdrowe pyszności. Porozmawialiśmy o tym co jeść należy, a czego nie, co daje nam siłę i energię, pooglądaliśmy zawartość naszych śniadaniówek i stworzyliśmy piramidę żywności. Z przyniesionych przez wszystkich owoców wspólnie robiliśmy owocowe smoothie. Zabawa przy tym była przednia, a dziką radość sprawiały zmieniające się kolory kolejnych porcji napojów - zależne od rodzaju i ilości miksowanych owoców. Wszyscy chętnie pomagali, próbowali i prosili o dolewki . To było bardzo zdrowy i pouczający, a przy okazji smaczny i zdrowy - poranek :) Dziękujemy Rodzicom za przyniesienie w ten dzień tak wielu produktów.

Galeria zdjęć!!

Jesienne parasolki - prace 3D

IMG 20190927 091935Jesień kojarzy się z deszczem, a deszcz...z parasolką. Nasze dzieci wykonały własne jesienne parasolki, niezwykle kolorowe i barwne. Praca wcale nie była łatwa. Wymagała dużego skupienia i dokładności. Najpierw na jednej kartce powstały półokręgi, które trzeba było pokolorować i ozdobić - powstawały piękne serca, chmurki, znaczki, szlaczki. Kolejną trudnością i wyzwaniem było wycięcie, a następnie złożenia parasolki i przyklejenie jej do drugiej kartki. Później, już według uznania, dorysowane zostały rączki parasolkom, chmurki, kropelki deszczu.... Praca, z pozoru łatwa, okazała się dużym wyzwaniem. A efekt przerósł najśmielsze oczekiwania. Gratulacje dla dzieciaków :)

Więcej zdjęć !!!

Angielska świetlica

20190927 135422W każdy czwartek i piątek podczas zajęć świetlicowych uczniowie mają możliwość rozwijania umiejętności komunikowania się w języku angielskim. W godzinach porannych język angielski w spontaniczny sposób towarzyszy nam podczas gier i zabaw. Natomiast popołudniu odbywają się zajęcia dla chętnych uczniów / lub zgłoszonych przez rodziców. Mamy nadzieję prezentować efekty naszych działań na terenie szkoły.

Gimnastyka poranna

IMG 20190920 WA0001

Korzystając z pięknych poranków zażywamy ruchu na świeżym powietrzu. To doskonałe przebudzenie oraz lubiany przez uczniów sposób spędzania czasu przed kolejnym dniem nauki.