Kręgle

A kiedy na dworze mroźno nie rezygnujemy z aktywności sportowej. Wystarczy nam korytarz szkolny i kręgle. Aktywna zabawa dla ciała i umysłu. A przyświeca nam jak zawsze zasada fair play.

Kregle

Zabawy sensoryczne. Gniotek.

Wszelkiego rodzaju zabawy dotykowe oddziałujące na dziecięce zmysły dostarczają uczniom wiele radości. Dlatego warto zrobić samodzielnie własnego gniotka. Zgniatanie balona wypełnionego mąką lub ryżem świetnie odstresowuje i pozwala wyrzucić z siebie negatywne emocje a zarazem wprawić się w dobry nastrój.

Gniotek

Jesienne parasole w innej odsłonie

Parasolki

Parasolki rozłożone, nad głowami roztańczone.Wciąż kołyszą się na wietrze, co im zagra dziś powietrze. Kolorowe, purpurowe, żółto -białe i czerwone. Tyle wzorów mają też ile barw w naturze jest. Parasolka wielka rzecz, gdy deszcz pada chcesz ją mieć. Deszczyk pada kapu, kap, parasolko ty go złap.”

Nagroda za wzorową postawę

Trzecioklasiści z rąk Pani Wiecedyrektor odebrali nagrodę. Nie jest to nagroda za odniesiony sukces w konkursie przedmiotowym ani w  zawodach sportowych. Na to wyróżnienie uczniowie zasłużyli swoją postawą - poszanowaniem ważnych zasad obowiązujących w szkole. Mieć takich uczniów to powód do dumy. Doceniamy.

Nagroda

Ruchome oczy

OczystratoweJednym z hitów świetlicowych prac plastycznych były wykonywane ostatnio wycinanki "Ruchome oczy". Uczniowie otrzymali szablon i wskazówki: które linie należy naciąć, a które tylko zagiąć, które końce kartki wymagają sklejenia i jak wykonać oczy, które będą sprawiały wrażenie ruchomych. Zadanie wymagające precyzji, skupienia i dokładności. Szablony, początkowe bardzo schematyczne, nabierały barw i charakterów. Zabawa była znakomita, zwłaszcza, jak powstałe postaci kręciły lub przewracały oczami. Śmiech i fantastyczna zabawa towarzyszyła nam podczas wykonywania tych prac. Niewykluczone, że "ruchome oczy" jeszcze powtórzymy, bo cieszyły się naprawdę dużą popularnością i  wszystkie zostały zabrane do domu :)

Kotki, koteczki, kotusie

kotki startowe"Nie będę robiła kotów, bo ich nie lubię!", powiedziała siedmiolatka, jedna z naszych świetlicowych uczennic. Szybko jednak zmieniła zdanie. Okazało się, że nasze koty są kolorowe, niebanalne i absolutnie wyjątkowe. Teraz koty są ozdobą naszej sali. Wyglądają bajecznie. Praca wymagająca pomysłowości i skupienia, ale  również zaplanowania i zaprojektowania obrazu,  aby proporcje zostały zachowane i całość była kompletna.  Koty są bardzo efektowne. Gratulacje dla uczniów!

Zapraszamy do  galerii zdjęć!!!

Ziemniak w roli głównej

Startowa ziemniakW środę 30 października wychowawcy świetlicy prowadzili warsztaty, których tematem wiodącym był ziemniak. Z ziemniaków powstały przedziwne, pomysłowe i zabawne stworki, zwierzątka i maszyny; sprawdzaliśmy czy ziemniak potrafi pływać - okazało się, że tak - ale TYLKO w wodzie o dużym zasoleniu (!); testowaliśmy również czy szumi jak muszla :)
Przypominaliśmy sobie WSZYSTKIE potrawy i przekąski, które z ziemniaków można zrobić. Okazało się, że ta nieciekawie wyglądająca bulwa jest niezastąpiona w naszym menu, a przy odrobienie wyobraźni, przerodzi się na przykład w najukochańszego chomika czy śmiesznego Minionka.  Niech żyje ziemniak!!!

Zapraszamy  do  galerii zdjęć!!!

Jeże w świetlicy

IMG 20191007 093340Kolejna rodzina jeży pojawiła się w naszej świetlicy. Tym razem były to jeże liściaste z kasztanowym noskiem. Szybkie wykonanie, uroczy efekt. Zabawa znakomita.  Wystarczy liść jesienny, kółko wycięte z papieru, mały kasztan, dobry klej i czarny marker :) dobra zabawa gwarantowana.

Poznaję moją małą ojczyznę

20191003 085040Najważniejszym celem działalności naszej świetlicy jest wszechstronny rozwój uczniów. Znajomość historii oraz dziedzictwa kulturowego kształtuje postawy młodych ludzi. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zwiedzaniu Kościoła św. Trójcy w Żórawinie.  O tym wyjątkowym zabytku architektury sakralnej opowiedziała uczniom dr Monika Bronowicka - historyk, przewodniczka muzealna oraz pasjonatka historii Dolnego Śląska. Bardzo dziękujemy za to spotkanie.  Na wyróżnienie zasługuje z pewnością aktywny udział uczniów w poznawaniu przeszłości.

Świetlicowy Dzień Chłopca

20190930 142616W dniu 30 września w świetlicy szkolnej świętowaliśmy Dzień Chłopaka - były tańce, zabawy sportowe, quizy. Rozdawano dyplomy za odwagę oraz dyplom dla najlepszego tancerza. Nie mogło zabraknąć szczerych życzeń i głośnego odśpiewania tradycyjnego STO LAT .
W tym dniu obchodziliśmy również Dzień Muszki i Krawata. Dzieci wycinały krawaty i  muszki z szablonów, a następnie dekorowały je według własnego uznania. Powstały piękne, kolorowe i oryginalne prace.  Niektórzy w wykonanych przez siebie krawatach lub muszkach paradowali w ciągu dnia :)
To był przepiękny dzień , pełen radosnych zabaw i szczerych śmiechów. Jeszcze raz - wszystkim chłopakom - wszystkiego najlepszego.

Zapraszamy do galeii zdjęć!!!

AK logo

mini