^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Świetlica wspiera mecz charytatywny

mecz fanty startowaWychowawcy świetlicy dziękują wszystkim uczniom za zaangażowanie podczas wykonywania świątecznych dekoracji. Pieniążki ze sprzedaży zostały przeznaczone na szczytny cel. Przy tej okazji uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat nowoczesnych technologii - ozdabiali bowiem choinki stworzone przez drukarkę 3D.

„Znam zabytki mojego powiatu” – warsztaty zabytkowej architektury ziemiańskiej powiatu wrocławskiego dla dzieci. Projekt skierowany dla dzieci z powiatu wrocławskiego.

Lego startowaNa początku grudnia świetlicę szkolną odwiedził gość  Pan Mariusz Brzęcki z Fundacji Nowoczesny Konin. Przywiózł wielkie pudła wypełnione klockami lego. Zorganizował nam ciekawe zajęcia, których efektem były lokalne zabytki, np. pałacyk - dworek w Komorowicach - aktualnie znajdują się tam ruiny tej budowli. Klocki lego cieszą się zawsze dużą sympatią dzieci. Zajęcia, które łączą zabawę z edukacją są zawsze najciekawsze. Dziękujemy.

Galeria zdjęć!

Przed świętami ...

przedswiatecznie startowaPrzedświąteczny tydzień w szkolnej świetlicy to czas zabawy przy dźwiękach świątecznych przebojów, ale też i ciekawych zajęć, podczas których powstawały elementy dekoracyjne i świąteczne ozdoby. Uczniowie udekorowali szkołę m.in. pięknymi wieńcami adwentowymi, prostymi w wykonaniu, a jakże efektownymi, kolorowymi bombkami, reniferami i mikołajami. 
Udało nam się również przeprowadzić zajęcia w formie aktywnej, podczas których uczniowie do muzyki, ćwiczyli koordynację wzrokowo-ruchową, doskonalili rękę wiodącą, uczyli się współpracy, a efektem ich pracy były- w tym przypadku- niezwykle oryginalne i cudowne szopki bożonarodzeniowe.



Malowanie na mleku ...

Na mleku startowaKiedy wszystkie świąteczne kartki, bombki i ozdoby świąteczne były już gotowe, postanowiliśmy się nieco zrelaksować..... . Najlepsze do tego są zajęcia, które nie tylko nas odstresują, ale też zainspirują i zaciekawią... Malowanie na mleku...... tak niewiele potrzeba żeby się zachwycić, tworzyć niepowtarzalne wzory i piękne kolory... i pozwolić sobie na wyciszenie i skupienie na tym co właśnie na naszych oczach tworzy się samo, a trochę z naszym udziałem. 

Zajęcia koniecznie do powtórzenia !

 Galeria zdjęć.

Fabryka bombek w świetlicy szkolnej

 

fabryka

W Mikołajki świetlica szkolna zmieniła się w Fabrykę Bombek - nasza akcja trwać będzie aż do szkolnego Meczu Charyta - tywnego (13 grudnia). Uczniowie świetlicy wyko - nują dekoracje świąte-czne, aby móc przekazać je organizatorom meczu. Materiały, które wykorzy- stujemy zostały podaro- wane świetlicy przez Rodziców - za co serdecznie dziękujemy!

 

Zapraszamy  do  galerii !!!

 

Mikołajki w świetlicy

Mikolajki startowaW piątek 6 grudnia odwiedził naszą szkołę Mikołaj. Świetlica szkolna od samego rana bawiła się śpiewając i pląsając mikołajkowe piosenki. Próbowaliśmy przywołać Mikołaja śpiewając "Santa Claus is coming in town", trzy razy za każdym razem coraz głośniej. Nasze zaproszenie zostało przyjęte :). Mikołaj zostawił cudny prezent przed drzwiami. Uczniowie otrzymali nowe śliczne niebieskie pufy, które zostały przyjęte z wielkim zachwytem i radością. Dziękujemy Mikołajowi za ten prezent.

 

Zapraszamy  do  galerii zdjęć!!!

Barbórka

abrborka startoweSerdeczne podziękowania dla Pana Henryka Pokorskiego za wizytę  złożoną w naszej świetlicy szkolnej. Dziękujemy za prezentację górniczego munduru galowego oraz za kształcące i wychowawcze treści przekazane uczniom naszej szkoły. 
Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i podarowane uczniom słodkości oraz autografy :-).
 

Dzień Pluszowego Misia - dniem poznawania zasad pierwszej pomocy

 

Mis startowaNajlepszą formą nauki dla najmłodszych jest zaba - wa. Kto z nas nie marzył o byciu superbohaterem? Dlatego wychowawcy świetlicy postanowili przekazać naszym uczniom super moc - czyli uczyć zasad ratowania ludzkiego życia. W zachwyt wprawiło nas entuzjastyczne i bardzo odważne podejście dzieci do tego tematu. Wszystkie zaprezentowane w tym dniu filmy edukacyjne zostały odebrane z wielkim zainteresowaniem. 
Zadaniem świetlicy szkolnej jest umożliwianie dzieciom zdobywania nowych kompetencji, nauki prawidłowych zachowań oraz skutecznego działania w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach.  Nie poprzestajemy na jednym dniu - cdn.
 

 

Bajeczne zjawisko

Tak niewiele potrzeba żeby powstało coś pięknego, kolorowego, magicznego - talerzyki, woda, draże. Jak zahipnotyzowani wpatrywaliśmy się w kolory, które malowały się na talerzach, kiedy woda zaczęła rozpuszczać barwniki... Bajeczne zjawisko. Doświadczenie koniecznie do powtórzenia :)

kOLOROWE

Oswoić ciemność...

Noc

Noc, ciemność, pohukiwania sowy, latające nietoperze... Wszyscy czujemy lekki niepokój. Ale my postanowiliśmy oswoić ciemność, tworząc bajeczne obrazy. Prace bardzo efektowne zdobią teraz naszą świetlicę :)

 

Kreatywne zabawy w ruchu

Collage Foto1Piątkowy poranek (15.11) upłynął nam bardzo twórczo. Uczniowie klas pierwszych zaangażowali się w piękny projekt, niezwykle kreatywny i zjawiskowy. Zaangażowaliśmy większość naszych zmysłów, uruchomiliśmy wyobraźnię, uczyliśmy się współpracy oraz - co ważne! - zasad savoir vivre. Nasze kasztany tańczyły w rytm muzyki, hałasując donośnie, ale do taktu :) Efekt końcowy , który był niespodzianką, zaskoczył wszystkich. I choć projekt był pracochłonny, uczniowie z dumą pomagali zawieszać go na tablicy i z radością pozowali do wspólnego zdjęcia.

Więcej  zdjęć!!!

 

CMI





AK logo

mini

 

 

Szkoła Muzyczna

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube