^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Projekt Trzecia Misja Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

IMG 20191118 134515 FotorW ramach współpracy z uczelniami wyższymi uczniowie klas siódmych naszej szkoły od listopada 2019r do stycznia 2020 roku uczestniczą w Projekcie Trzecia Misja Uniwersytetu Ekonomicznego.
Na zajęciach nasi uczniowie  rozwijają swoje kompetencje przyrodniczo-informatyczne.
Zajęcia prowadzone są w systemie akademickim, jest to cykl  10 spotkań po 8 godzin: w Pracowni Mikrobiologii Żywności oraz Pracowni Komputerowej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
W ramach przeprowadzanych zajęć, uczniowie prowadzą obserwacje mikroskopowe drobnoustrojów, samodzielnie wykonują preparaty ,posiewy bakterii i grzybów oraz doskonalą swoje umiejętności laboratoryjne .Będą też  badać jakość wody i poznawać tajemnice zdrowego odżywiania.
W pracowni komputerowej odbywa się modelowanie procesów z wykorzystaniem symulacji komputerowych. Uczniowie projektują procesy pracy np. w myjni samochodowej,piekarni.
Zajęcia są  profesjonalnie prowadzone,ciekawe i bardzo rozwijające; stanowią przygotowanie  akademickie i naukowe. W przyszłości  zwiększają szanse uczniów na rynku pracy zawodowej.
Ze strony Uniwersytetu Ekonomicznego koordynatorem i głównym prowadzącym jest pani dr.inż Ewa Walaszczyk.Szkolnym koordynatorem jest pani Dorota Filipowska.
Program finansowany jest z Funduszy Europejskich Wiedza Edukacja Rozwój
 
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube