Po egzaminach

Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Minął czas egzaminów, które odbyły się w trudnych dla nas wszystkich warunkach. Okres strajkowy spowodował pewne niedogodności, ale każdego dnia egzaminów wspieraliśmy naszych uczniów. Przebywając codziennie na terenie szkoły otrzymywaliśmy wiele słów i gestów wsparcia od Państwa, naszych uczniów i pozostałych mieszkańców gminy, za które serdecznie dziękujemy.

Nasz strajk to nie tylko walka o wynagrodzenia, to przede wszystkim krzyk o kształt przyszłej szkoły, godności zawodu nauczyciela oraz o jak najlepsze warunki nauki dla Państwa dzieci.
Wierzymy, że walka o nasze prawa będzie dla wszystkich najlepszą nauką zasad demokracji.

Przed zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy życzymy wszystkim spokoju i miłości w rodzinnym gronie, a uczniom szybkiego powrotu do szkoły.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i pracownicy szkoły

Podziękowanie z Gambii

Naszą szkołę odwiedziła pani Paulina Muszyńska, która jest organizatorką pomocy dla szkoły w Gambii.
Pani Paulina przywiozła nam podziękowania za zbiórkę przyborów dla dzieci i pieniędzy na remont budynków szkolnych w Kasa Kunda (od dzieci i od dyrektora szkoły).
Podczas wizyty opowiedziała krótko o tym, jak dzieci zareagowały na przywiezione przez Polaków dary. Uczniom szkoły kupiono też buty na tamtejszym targu oraz zakupiono panel słoneczny, który będzie generował prąd na potrzeby nauczycieli i uczniów.

Nasi uczniowie nadal będą zbierali pieniądze, aby móc wyremontować szkołę w Kasa Kunda.

Drodzy rodzice, wejdźcie na stronę www.pomagam.pl/szkolawgambii i wpłaćcie jakąś kwotę, wpiszcie jako nazwę darczyńcy "SP Żórawina" wtedy będziemy wiedzieć, że to od nas!

Zapraszamy do galerii zdjęć "Dzieci ze szkoły w Kasa Kunda (Gambia)"

Emilka i Bambik – to imiona drzew posadzonych przez uczniów klasy 1d

20190326 100214

W dniu 26 marca uczniowie klasy 1d zasadzili pamiątkowe dwa drzewka  na podwórku szkolnym. Dziewczynki nadały imię jednemu – Emilka, natomiast chłopcy drugiemu – Bambik. Za jakiś czas będzie to dla pierwszaków wspaniała pamiątka.Mamy ogromną nadzieję, że zasadzone wierzby będą szybko wzrastać i upiększać teren wokół szkoły. 20190326 10001220190326 100146