Bezpieczne ferie zimowe 2019

11W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi zapraszamy  do  zapoznania się
z materiałami  informacyjnymi  na temat bezpiecznego  zimowego  wypoczynku,        znajdującymi się w zakładce "Bezpieczne ferie".

Życzymy naszym uczniom radosnego, aktywnego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczyku. Do szkoły wracamy 11 lutego 2019r.

Drogi uczniu !!!

Ferie zimowe to wspaniały czas dla relaksu,

odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki.

Spędź te dwa tygodnie bezpiecznie.

----------------------------------------------------------------------------------------

Bądź rozsądny i unikaj zagrożeń !!!

Bezpieczne Ferie 2019

Zbliżający się okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Zapraszamy  do  zapoznania się z nastepującymi  materiały  informacyjnymi :

Informacje GIS na temat zasad bezpieczeństwa w czasie zimowego  wypoczynku - w celu  zapoznania się z materiałem proszę kliknąć w zdjęcie poniżej :

bezpieczne ferie 2019 1 20190122 1356179913

Patent na bezpieczne ferie - ulotka informacyjna

Deutschfreund 2018

14 listopada nasi uczniowie uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund 2018. Najwyższe wyniki uzyskały: uczennica klasy 8b Kinga Małek (84,17% punktów możliwych do uzyskania) oraz Daria Małek z 7c (82,5% ).

Dyplomy uznania otrzymali także: Jagoda Sofińska z 6a za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach szóstych oraz Igor Formella z 5b za najlepszy wynik wśród uczniów klas piątych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w kolejnych konkursach.

Konkurs recytatorski

Dnia 15 stycznia w klasie 1d odbył się klasowy konkurs recytatorski. Uczestnicy mieli za zadanie wybrać  dowolny wiersz z tomiku wierszy wypożyczonych z biblioteki szkolnej i zaprezentować go na forum klasy. Każda prezentacja była oceniana według następujących kryteriów: tempo, intonacja, interpretacja tekstu poetyckiego oraz znajomość tekstu. Uczestników oceniała komisja w składzie: pani Beata Moszonka oraz wychowawczyni klasy.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Mateusz Kluczyński

II miejsce – Zofia Procajło

III miejsce – Wiktor Garbowski

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

zDolny Ślązaczek - j.niemiecki

20 listopada w Szkole Podstawowej w Bielanach Wrocławskich odbył się etap powiatowy IV Dolnośląskiego Konkursu Języka Niemieckiego zDolny Ślązaczek.
Wzięły w nim udział Kinga i Daria Małek, Magdalena Lip oraz Krzysztof Madejek. Do części pisemnej etapu finałowego, który odbędzie się 21 stycznia 2019 we Wrocławiu, zakwalifikowała się Kinga Małek.