Wycieczka do Paczkowa

Paczków startowePodczas grudniowej wizyty w Paczkowie, nasi uczniowie mieli możliwość podziwiać średniowieczne obwarowania miejskie i jedną z najciekawszych świątyń obronnych w tej części Europy - kościół pod wezwaniem św. Jana Ewangelisty. Ponadto zwiedzili Metamuzeum Motoryzacji - interaktywne centrum techniki wraz z kolekcją zabytkowych aut. Tu w praktyce poznali prawa dynamiki i przeprowadzili ciekawe doświadczenia fizyczne. Na koniec odwiedzili

Muzeum Gazownictwa, gdzie na starych, oryginalnych urządzeniach poznali proces wytwarzania gazu oraz obejrzeli wystawy z kolekcjami gazomierzy i innymi eksponatami związanymi z gazownictwem. Już pojawiły się plany kolejnych podbojów Dolnego Śląska. Czy ponownie będzie to wyprawa na południe?

Zapraszamy  do  galerii zdjęć!!!