Szkolne Koło Turystyczne w Myśliborzu

zdjęcie startowe16-go listopada członkowie Szkolnego Koła Turystycznego wybrali się na Pogórze Kaczawskie.

Po drodze zwiedzili siedemnastowieczny Ewangelicki Kościół Pokoju w Jaworze, który jest jedną z największych budowli o konstrukcji szachulcowej na świecie i został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W okolicy Myśliborza, na terenie Parku Krajobrazowego Chełmy uczniowie obejrzeli wyjątkowy pomnik przyrody nieożywionej - Małe Organy Myśliborskie. Jest to bazaltowy czop wulkanu z widocznymi ciosami słupowymi. Ze Wzgórza Rataj zeszli do Wąwozu Myśliborskiego, położonego w zalesionej dolinie potoku Jawornik. Rezerwat utworzono głównie dla ochrony jedynego na Dolnym Śląsku stanowiska bardzo rzadkiej, chronionej paproci, języcznika zwyczajnego, występującego na skałach zieleńcowych. Do Żórawiny wrócili zmęczeni ale pełni wrażeń i bogatsi o nową wiedzę. Wkrótce zapewne ponownie wyruszą w trasę, by odkrywać uroki Dolnego Śląska.

Zapraszamy  do  galerii  zdjęć!!!