^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

SKT w Kłodzku

zdjęcie główne klodzko30. marca Szkolne Koło Turystyczne wybrało się na podbój Kłodzka. Głównym celem podróży była Twierdza będąca systemem obronnym z okresu XVII i XVIII wieku. Przygoda rozpoczęła się na Dziedzińcu Tumskim, gdzie w średniowieczu stały zabudowania zakonu augustianów. Następnie trasa poprowadziła pod Bastion Alarmowy. Ważnymi punktami zwiedzania były: lazaret, Bastion Wieżowy oraz donjon (ostatnie miejsce obrony) zajmujący tereny dawnego zamku. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak wyglądało życie żołnierzy w armii pruskiej. Ponieważ pogoda dopisała, udało się również zwiedzić kłodzką starówkę, urzekającą renesansową i barokową zabudową a także Podziemne korytarze "Trasy turystycznej 1000-lecia", które wydrążono w okresie od XIII do XVII wieku z przeznaczeniem na magazyny. Podczas wojen ich głębokie komory wykorzystywane były w celach obronnych jako schrony. Na kolejną wyprawę SKT zaprasza już w kwietniu.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube