Uczniowski Klub Sportowy Chrobry Żórawina

uks startowaOd stycznia bieżącego roku przy Szkole podstawowej w Żórawinie działa Uczniowski Klub Sportowy, który obecnie prowadzi dwie grupy piłki ręcznej chłopców z roczników 2005-2006 oraz 2008-2009. Działająca prężnie sekcja nie zwalnia tempa ani na chwilę. 18 stycznia w hali sportowej w Żórawinie na turnieju chłopców z rocznika 2008-2009 gościliśmy zespoły z Obornik Śląskich, Świdnicy i Wrocławia. W sobotnie przedpołudnie mali sportowcy dostarczyli, licznie zgromadzonym kibicom, wielu pozytywnych emocji.
26 stycznia w Świdnicy rozegrany został turniej piłki ręcznej chłopców, w stawce znalazły się zespoły Świdnicy, Świebodzina,  Grodkowa, Opola i Wrocławia oraz Żórawiny. Tego dnia na żórawiński zespół prowadzony przez trenera Kubickiego nie było mocnych. Świetna praca w obronie, dobra skuteczność w ataku oraz przede wszystkim doskonała współpraca chłopców na boisku doprowadziły do zwycięstwa w całym turnieju. Szacunek wszystkich wzbudziła również wielka skromność zwycięzców, którzy swój sukces przyjęli ze spokojem i pokorą.
Sami młodzi szczypiorniści, jak i trener Bartosz Kubicki, nie mogli wymarzyć sobie lepszego rozpoczęcia działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego Chrobry Żórawina.