^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Uczniowski Klub Sportowy Chrobry Żórawina

 

uks startowaOd stycznia bieżącego roku przy Szkole podstawowej w Żórawinie działa Uczniowski Klub Sportowy, który obecnie prowadzi dwie grupy piłki ręcznej chłopców z roczników 2005-2006 oraz 2008-2009. Działająca prężnie sekcja nie zwalnia tempa ani na chwilę. 18 stycznia w hali sportowej w Żórawinie na turnieju chłopców z rocznika 2008-2009 gościliśmy zespoły z Obornik Śląskich, Świdnicy i Wrocławia. W sobotnie przedpołudnie mali sportowcy dostarczyli, licznie zgromadzonym kibicom, wielu pozytywnych emocji. 
26 stycznia w Świdnicy rozegrany został turniej piłki ręcznej chłopców, w stawce znalazły się zespoły Świdnicy, Świebodzina,  Grodkowa, Opola i Wrocławia oraz Żórawiny. Tego dnia na żórawiński zespół prowadzony przez trenera Kubickiego nie było mocnych. Świetna praca w obronie, dobra skuteczność w ataku oraz przede wszystkim doskonała współpraca chłopców na boisku doprowadziły do zwycięstwa w całym turnieju. Szacunek wszystkich wzbudziła również wielka skromność zwycięzców, którzy swój sukces przyjęli ze spokojem i pokorą.
Sami młodzi szczypiorniści, jak i trener Bartosz Kubicki, nie mogli wymarzyć sobie lepszego rozpoczęcia działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego Chrobry Żórawina.
 

 

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube