WARSZTATY SLIME

Tworzenie slime, czyli mas plastycznych z różnych - dostępnych powszechnie preparatów - to ostatnio jedno z ulubionych zajęć kreatywnych dla dzieci. Ciągnące, świecące lub puszyste...glutki. Tworzenie slime-ów to jednak nie tylko super zabawa, ale okazja aby poznać świat chemicznych eksperymentów. 09 listopada w Szkole Podstawowej w Żórawinie odbyły się pierwsze warsztaty dla uczniów z tworzenia własnego slime.

W kreatywnej zabawie wzięła udział prawie cała klasa 4a. Dzieci uczestniczyły w szalonej podróży do barwnego świata chemicznych glutków. Jedną z głównych atrakcji były oczywiście SLIME!  Wszyscy przystąpili do produkcji własnych, ciągnących się glutków w ulubionym kolorze. Pamiątkowe SLIMowe stworki dzieci zabrały do domu. Zabawa różnego rodzaju masami to świetne zajęcie, które oddziałuje na zmysł dotyku, przez co korzystnie wpływa na integrację sensoryczną u dziecka.

Było kolorowo, pachnąco i radośnie!

Zapraszamy do wspólnego brudzenia się i miłego spędzenia czasu