^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Szkolne Koło Caritas

Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej w Żórawinie rozpoczęło swoją działalność w tym roku szkolnym 2013/2014. Liczy sobie 18 członków, opiekunami są nauczyciele tej szkoły katechetka p. Agnieszka Dusińska i nauczyciel bibliotekarz p. Beata Moszonka.

Już w październiku rozpoczęliśmy dużą akcję wspierania schroniska dla zwierząt we Wrocławiu. Wraz z nauczycielami świetlicy szkolnej przez ok 3 tyg zbieraliśmy różnego rodzaju produkty żywnościowe (karmy dla psów i kotów, makarony kasze itp.) i materialne typu koce na legowiska, ręczniki, zabawki. Dnia 28.11.2013 uczniowie pojechali do schroniska zwierząt we Wrocławiu, zwiedzili cały obiekt, widzieli cudne zwierzęta, które czekają na adopcję i opiekę wolontariuszy. 

Pod koniec listopada rozpoczęliśmy akcję Caritas Polska 1zł dla Mikołaja, w której zebraliśmy 456 zł z przeznaczeniem na potrzeby materialne dzieci z Domów Dziecka.

Uczniowie SK Caritas wykonali kartki świąteczne , ozdoby świąteczne z masy solnej (aniołki, świeczniki) , sianko na wigilijny stół, kartki świąteczne. Wyroby te zaprezentowały na kiermaszu w Kościele parafialnym przed i po Mszach św 8.12 2013

Wykonaliśmy również 5 XII 2013 paczki mikołajowe, wraz z Caritas Parafialnym dla dzieci, które 6 grudnia w kościele parafialnym w czasie Mszy św roratniej na godz 17.00 miały okazję otrzymać paczki z rąk biskupa św Mikołaja. Pomagały nam dziewczęta z SK Caritas z Gimnazjum w Żórawinie.

Spotkanie ze św Mikołajem w szatach biskupich bardzo podobało się dzieciom. Była rozmowa z oczekiwanym gościem, zdjęcia. Dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu nowych rzeczy o życiu i działalności prawdziwego, niekomercyjnego św Mikołaja, odmiennego od znanego dzieciom jako krasnala w czerwonym stroju. Wizyta ta prawiła dzieciom wiele radości i ciekawego przeżycia.

Jesteśmy również inicjatorami akcji „DOBROCZYNNA PACZKA” wzorowanej na Szlachetnej Paczce – wykonaliśmy na potrzeby tej akcji serduszka na drzewku, w kościele parafialnym, które ludzie dobrej woli – parafianie mogli zabrać po to, aby przygotować paczkę świąteczną dla wybranej rodziny. Paczka ta to produkty żywnościowe, środki czystości i kosmetyczne.

Mamy nadzieję, że paczki te sprawiły radość i pomoc rodzinom, którym codzienne zmagania z budżetem domowym sprawiają problemy i kłopoty.

SK Caritas również włączyło się w pomoc w rozprowadzaniu ulotek o 1 % podatku na Fundację ucznia naszej szkoły Kacpra Bukowskiego, którego wsparcie jest obecnie dla nas priorytetem.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube