^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

 

11lstopadaNarodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski wolności.
Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Polska wróciła na mapy Europy.

Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność i niepodległość raz zdobyte, nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż je pielęgnować.
Uczniowie aktywnie włączyli się w obchody tego święta. Ze względu na szczególny czas, forma tych obchodów jest też wyjątkowa. W listopadzie 2020 r. stworzyliśmy film z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie przypominają w nim historię niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, aż do wyzwolenia narodu. Przekazane treści są przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy, co pozwoli oglądającym wspólnie przeżyć te podniosłe i ważne chwile. 

Na film zapraszają uczniowie klas II d i III c z nauczycielkami: 

Zuzanną Olejniczak, Małgorzatą Malinowską i Joanną Budną. 

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube