11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

11lstopadaNarodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski wolności.
Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Polska wróciła na mapy Europy.

Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność i niepodległość raz zdobyte, nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż je pielęgnować.
Uczniowie aktywnie włączyli się w obchody tego święta. Ze względu na szczególny czas, forma tych obchodów jest też wyjątkowa. W listopadzie 2020 r. stworzyliśmy film z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie przypominają w nim historię niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, aż do wyzwolenia narodu. Przekazane treści są przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy, co pozwoli oglądającym wspólnie przeżyć te podniosłe i ważne chwile.

Na film zapraszają uczniowie klas II d i III c z nauczycielkami:

Zuzanną Olejniczak, Małgorzatą Malinowską i Joanną Budną.