Europejski Dzień Języków Obcych

edj29 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Według pomysłu naszych anglistek, pani Ani Łukasik i pani Marii Marciniak każda klasa wylosowała jeden język i nagrała filmik prezentujący pozdrowienia, wiersze, piosenki, tańce, itp. w tym języku. Filmy nagrywały klasy 4-8, ale włączyła się również świetlica z maluchami, którzy świetnie zaprezentowali wybrane języki. Praca nad językami obcymi była dla naszych uczniów okazją do poznania bliżej wybranych krajów europejskich, ich kultury, zabytków, zwyczajów, ciekawostek itd. Zapraszamy do obejrzenia filmu, którego aktorami i reżyserami są nasi uczniowie.