^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Informacje dla rodziców klas pierwszych

imagesDrodzy Rodzice,

Z uwagi na wyjątkową sytuacją spowodowaną epidemią COVID-19, zmuszeni jesteśmy do odwołania corocznego zebrania przyszłych klas 1.

Wszystkie najważniejsze informacje, które pozwolą na lepsze przygotowanie dzieci  do obowiązku szkolnego oraz pokażą jak funkcjonuje nasza placówka, postaramy się zawrzeć w tej informacji.

 

Jednym z głównych zadań – nauczania początkowego jest łagodne wprowadzenie dziecka w świat wiedzy, przygotowanie do wykonywania obowiązków ucznia i wdrażanie do samorozwoju. Nasza szkoła zapewnia bezpieczne warunki oraz przyjazną atmosferę do nauki, uwzględniając indywidualne możliwości i potrzeby edukacyjne ucznia. Najważniejszym dla nas celem kształcenia jest dbałość o integralny rozwój biologiczny, poznawczy, emocjonalny, społeczny i moralny ucznia. Proces wychowania i kształcenia prowadzony w klasach I-III naszej szkoły umożliwia dziecku odkrywanie własnych możliwości, sensu działania oraz gromadzenie doświadczeń. Edukacja na tym etapie jest ukierunkowana na zaspokojenie naturalnych potrzeb rozwojowych ucznia. Kształcenie na I etapie edukacyjnym kontynuuje rozpoczęty w przedszkolu proces adaptacji do współpracy w grupie oraz proces indywidualnej i grupowej aktywności poznawczej. Pozwala to uczniom na stopniowe rozpoznawanie różnych wzorów uczenia się, umożliwia pełne i bardziej świadome uczestnictwo w procesie edukacyjnym, a także optymalne wykorzystanie swojego potencjału. Rozpoczęcie nauki w pierwszej klasie to dla każdego dziecka ogromne przeżycie   i wyzwanie. W sprostaniu pomogą mu m.in. dobre podręczniki, które łączą w optymalny sposób zabawę i naukę, zapewniając odpowiednie przygotowanie do czytania, pisania oraz liczenia. Podręczniki przygotowane przez wydawnictwo Nowa Era wraz z ćwiczeniami i materiałami edukacyjnymi są bezpłatnie udostępniane przez szkołę w pierwszym tygodniu nauki. Oprócz tych pozycji w zakresie rodziców będzie zakup podręczników i ćwiczeń do języka niemieckiego, religii i szachów. Szczegóły zostaną przekazane Państwu przez wychowawców na pierwszym spotkaniu.

 

Wyprawka szkolna

Podczas pierwszego spotkania z wychowawcą, każdy rodzic otrzyma informację co należy kupić.

W każdej klasie będzie wyznaczone miejsce, gdzie dzieci będą mogły przechowywać książki, ćwiczenia oraz przybory szkolne.

W ramach corocznej akcji „Lekki tornister”, która przeprowadzana jest w naszej szkole, przypominamy rodzicom oraz dzieciom o ważnych zasadach:

 • waga plecaka nie powinna przekroczyć 10% wagi dziecka,
 • cieńsze zeszyty w miękkiej oprawie ważą mniej,
 • do szkoły zabieramy tylko niezbędne rzeczy (czy naprawdę potrzeba zabawek czy dwóch piórników?),
 • nosimy tylko te książki i przybory, które są potrzebne danego dnia, 
 • część podręczników może zostać w klasie,
 • kupujemy plecaki lub tornistry z szerokimi szelkami, wzmocnionymi plecami, bez kółek, nigdy nie torby na ramię,
 • ciężkie podręczniki i przybory umieszczamy  od strony pleców, lekkie w przedniej części plecaka, m.in. w kieszonkach,
 • plecak nosimy zawsze na obu ramionach, podparty na odpowiedniej wysokości,
 • dziecko powinno wiedzieć, czemu to wszystko służy - poznając wagę sprawy, pojmie sens przedsięwzięcia.

W naszej szkole dzieci uczą się na dwie zmiany. W związku z tym ważną kwestią jest dla nas bardzo dobra organizacja działalności świetlicy szkolnej, której godziny pracy to 6.30 – 17.00. Prosimy wszystkich rodziców, których dzieci będą korzystały z zajęć świetlicowych o wypełnienie elektronicznego formularza do dnia 19 czerwca 2020 r. Link poniżej: https://forms.gle/X2ffUq8B2GVe4ujv8

Objęcie ucznia opieką świetlicową odbywa się na podstawie Karty zapisu dziecka do świetlicy. Przedstawiamy ten dokument do zapoznania się / pobrania: https://drive.google.com/file/d/1d1DI8wH-vGay8olaOo2mcSwT6zrFSKsh/view?usp=sharing

Kartę zapisu należy złożyć najpóźniej do dnia 1 września 2020 r. w sekretariacie szkoły lub wręczyć wychowawcy (podczas spotkania organizacyjnego – druki będą także dostępne
w szkole). Regulamin świetlicy szkolnej oraz Regulamin dowozów uczniów znajdują się na stronie internetowej szkoły. Wszelkie pytania związane z pracą świetlicy szkolnej prosimy kierować pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszystkie osoby upoważnione przez rodziców do odbioru dzieci muszą okazać dowód tożsamości. Najistotniejsze w naszej placówce są kwestie bezpieczeństwa. Każdy nauczyciel pracuje zgodnie z procedurami obowiązującymi w naszej szkole. Procedury te szczegółowo zostaną Państwu przedstawione podczas pierwszego zebrania we wrześniu.

Najważniejsze, bieżące informacje związane z naszą szkołą znajdziecie Państwo na stronie internetowej. Zapraszamy do jej odwiedzania i śledzenia.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube