^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Odmienna rzeczywistość

C1Kk9kpTURBXy9kNmQ1MGRjNDYxMzYwMmQ1Y2E0MWM3NTUxMDg5YjkyZS5qcGeSlQMAOM0D6M0CMpMFzQGQzNeBoTABW ostatnim czasie rzeczywistość przybrała inną formę, nie tylko dla rodziców, ale również dla dzieci i zwłaszcza dla nich to ogromna zmiana. Jesteśmy bombardowani informacjami o groźnym koronawirusie. Dzieci również. Mogą być tymi zmianami przytłoczone, zaniepokojone bądź przestraszone. Najważniejszym jest, aby nie wysyłać dziecku sprzecznych komunikatów np. „Nic się nie dzieje…”, „To za chwile minie…”, bo dziecko, jak i Ty rodzicu, słucha wiadomości, komunikatów płynących z mediów, o tym, że ludzie zarażają się, chorują, a nawet umierają. Dzieci często obserwując rozemocjonowanych dorosłych, wyrażają podobne stany. Ważne jest aby na bieżąco i otwarcie rozmawiać, nazywać wprost to co się dzieje.

Tylko w taki sposób przejmiesz kontrolę nad obezwładniającymi emocjami. Starajmy się aby wyznacznikiem naszych komunikacyjnych spotkań był ładunek spokoju, zrozumienia i wsparcia. Ważne jest aby wytłumaczyć dzieciom dlaczego POZOSTANIE W DOMU, jest najlepszym rozwiązaniem, że podjęte decyzje służą zapewnieniu bezpieczeństwa i dzięki przestrzeganiu tej zasady, za pewien nieznany czas, będziemy mogli wrócić do tego,
co znane.

Dzięki nowym technologiom mamy możliwość kontaktowania się i niech nam teraz dobrze służą. W końcu kwarantanna, to nie czas izolacji czy osamotnienia. Zatem jeżeli dziecko zatęskni za dziadkiem, babcią, bądź kolegami, może wysłać wiadomość SMS, porozmawiać przez telefon, bądź komunikatory takie jak Skype. Naszym zadaniem jest zadbać, o odpowiednie korzystanie z tych technologicznych dóbr. Aby służyły nie tylko kilu godzinnej nauce, zabawie, grom, ale przede wszystkim podtrzymaniu rozmowy 

i kontaktu z drugą osobą, jako substytut rzeczywistych spotkań, od których każdy teraz stronić powinien.

Na ten odmienny czas, kiedy rozmowy stają się dłuższe, a bliskość może przybrać dla nas inną formę, bądźmy razem. POWODZENIA !

Karolina Romanowicz-Trocińska, psycholog

 

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube