Szkolne dni prezentowania uzdolnień

Drodzy Uczniowie!

Aby nadchodzący czas, który spędzimy w domach minął w miłej i kreatywnej atmosferze – wychowawcy świetlicy szkolnej zachęcają wszystkich uczniów klas I - VIII do podejmowania aktywności plastyczno–technicznych lub projektowych. Otrzymane prace będą treścią wystawy „ZDOLNI i KREATYWNI” z okazji nadchodzących „Szkolnych dni prezentowania uzdolnień”. Nagrody przewidziane są w kategoriach wiekowych (klasy I-III, IV-VI, VII-VIII) z każdego proponowanego tematu:

1.„Autoportret, czyli portret własny”

/technika dowolna/

2. „Czytam i ilustruję”

/wykonanie dowolną techniką ilustracji do ostatnio przeczytanej książki/

3.„Wielkanoc tuż… tuż”

/wykonanie kartki świątecznej lub dowolnej ozdoby/

4.„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego […] Florian Plit

/wykonanie plakatu przedstawiającego proekologiczne postawy i działania/

5.„Woda źródłem życia – korzystaj z wody z głową”

/wykonanie plakatu lub infografiki o charakterze edukacyjnym/

6.„I jeszcze bardziej twórczo”

/wykonanie makiety lub rysunku dowolnego zabytku lub miejsca w Polsce/

7.„Jestem konstruktorem”

/przygotowanie projektu, a następnie stworzenie maszyny, która nie istnieje, a która uprzyjemniłaby ludziom życie/

8.„W świecie mody. Jestem eko-projektantem”

/przygotowanie projektu, a następnie wykonanie (np. uszycie) stylizacji na nadchodzącą wiosnę/

9.„Ja autor”

/stworzenie gry planszowej według własnego pomysłu dla minimum 4 graczy/

Z niecierpliwością czekamy na efekty Waszej kreatywnej pracy. Podpisane rysunki, projekty, makiety, plakaty czy gry należy dostarczyć w terminie siedmiu dni od powrotu do szkoły (po wznowieniu zajęć edukacyjnych) - do świetlicy szkolnej (sala 22) w małym budynku. Zachęcamy wszystkich uczniów do podjęcia się wybranego wyzwania. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać więcej niż jedno zadanie. Życzymy dobrej zabawy!