^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Witajcie w naszej bajce...

bajka startowaW tym roku nasza szkoła stara się o certyfikat placówki wspierającej uzdolnienia. Pedagodzy organizują wiele przedsięwzięć, projektów, konkursów, dzięki którym uczniowie mogą pokazać szeroki wachlarz swoich możliwości. Nauczyciele poloniści mają szczególną ku temu okazję, gdyż na lekcjach poświęconych mitom, baśniom, lekturom najlepiej odkrywać uczniowskie talenty plastyczne, muzyczne, taneczne, reżyserskie czy aktorskie. Styczeń poświęcony był następującym lekturom: „ Akademia Pana Kleksa”, „ Opowieści z Narnii”, „Ania z Zielonego Wzgórza”. Uczniowie z klas czwartych mieli przygotować Indywidualną prezentację wybranego bohatera, natomiast klasa 6c została podzielona na drużyny. Mogliśmy zobaczyć program rozrywkowy „Mam talent”, wywiad z Anią u Kuby Wojewódzkiego, pojechać z biurem podróży na Zielone Wzgórze oraz pójść do Muzeum Literackiego na wystawę poświęconą przygodom Ani. Tam zwiedzający mieli okazję zobaczyć niezwykłe rekwizyty, m.in.: zagubioną broszkę Maryli, w wersji mini zmęczone podróżami od domu do domu walizki głównej bohaterki oraz spróbować ciasta i soku malinowego, przez którego o mało Ania nie straciła swojej przyjaciółki. Było gwarno, wesoło, różnorodnie i kolorowo- jak w bajce. Stroje obowiązkowe to stare babcine bluzki, kapelusze i dziadkowe garnitury, kamizelki, krawaty i bardzo przydatne w Narnii kożuchy czy futrzane czapki. Miszmasz , nowa szkolno- lekturowa moda. Każdy ma w sobie talent kostiumologa, scenarzysty, charakteryzatora i właśnie na takich lekcjach go szukamy i odkrywamy! 

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube