Wieczór z Małym Księciem

9 stycznia, w dużym budynku szkoły odbył się Wieczór literacki.

Zaproszeni uczniowie klas 4-8 spotkali się z... Małym Księciem, bohaterem książki Antoine’a de Saint-Exupery’égo. Spotkanie odbyło się pod hasłem Znajdźmy Wspólny Język.

W trzech miejscach szkoły odbywały się różne projekty dotyczące tytułowej postaci. Pierwsza grupa uczniów w kameralnej atmosferze, przy blasku świec, słuchała najpiękniejszych fragmentów książki, które prezentowała pani Żaneta Głogowska. Były gry i zabawy literackie oraz rozmowy na ważne tematy. Szukanie planety Małego Księcia i prezentacja magii nieba odbywała się pod czujnym okiem pana Szymona Głogowskiego. Niestety, aura nie dopisała. Niebo było zachmurzone, w związku z czym, dzieci nie mogły przez lunety dojrzeć gwiazd i planet. Nauczyciel zabrał za to podopiecznych w kosmiczną podróż, w poszukiwaniu asteroidy B-612. Uczniowie odnaleźli ją w pasie głównym planetoid pomiędzy Marsem a Jowiszem.
Wielką wyobraźnią wykazali się uczestnicy spotkania, tworząc i rysując swoje planety marzeń. Powstała duża kolekcja oryginalnych dzieł! Dzieci wspólnie pracowały przy dźwiękach muzyki. Tę część spotkania przygotowały bibliotekarki: pani Małgorzata Paszkiewicz i pani Elżbieta Wudzińska.

Mały Książę zaczarował ten wieczór, nawiązały się także nowe znajomości! Było magicznie i kameralnie. Bardzo miło spędziliśmy czas.
Do następnego spotkania!