^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Przypomnienie rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

  

hist startKryzys gospodarczy, nieudane próby władzy ograniczenia działań Nie - zależnego Samorządnego Związku Zawodowego ,,Solidarność” spowodowały, wprowadzenie przez generała Wojciecha Jaruzelskiego stanu wojennego i utworzenia Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Zdelegalizo - wano ,,Solidarność”, inter - nowano jej działaczy i ludzi nieprzychylnych władzy. Wprowadzono godzinę milicyjną. Najdramatycz- niejszym wydarzeniem stanu wojennego była pacyfikacja kopalni Wujek w Katowicach – zastrzelono wtedy 9 górników a 21 zostało rannych. Stan wojenny trwał do 22 lipca 1983r. W naszej szkole, aby przypomnieć te wydarzenia przygotowano wystawę przedmiotów, zabawek i książek z czasów PRL. Uczniowie mogli obejrzeć stare podręczniki, porównać program nauczania. Zobaczyć jak ilustrowano książki. Zaciekawił je projektor do bajek, zabawki i kaski na motor.

 

Zapraszamy  do  galerii !!!

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube