Przypomnienie rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

hist startKryzys gospodarczy, nieudane próby władzy ograniczenia działań Nie - zależnego Samorządnego Związku Zawodowego ,,Solidarność” spowodowały, wprowadzenie przez generała Wojciecha Jaruzelskiego stanu wojennego i utworzenia Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Zdelegalizo - wano ,,Solidarność”, inter - nowano jej działaczy i ludzi nieprzychylnych władzy. Wprowadzono godzinę milicyjną. Najdramatycz- niejszym wydarzeniem stanu wojennego była pacyfikacja kopalni Wujek w Katowicach – zastrzelono wtedy 9 górników a 21 zostało rannych. Stan wojenny trwał do 22 lipca 1983r. W naszej szkole, aby przypomnieć te wydarzenia przygotowano wystawę przedmiotów, zabawek i książek z czasów PRL. Uczniowie mogli obejrzeć stare podręczniki, porównać program nauczania. Zobaczyć jak ilustrowano książki. Zaciekawił je projektor do bajek, zabawki i kaski na motor.

Zapraszamy  do  galerii !!!