Jak lepić garnki? DFN 2019

DVBZ2567Dnia 23 września uczniowie klasy 6c wraz z opiekunami wzięli udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauk organizowanym przez Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska we Wrocławiu.  Na warsztatach uczestnicy poznali podstawowe techniki tworzenia naczyń glinianych i mieli możliwość podjęcia próby ulepienia własnego, pamiątkowego garnka. W drugiej części zobaczyli, co zostaje z naczyń po ich depozycji na stanowiskach archeologicznych oraz dowiedzieli się jak je badać, aby wyciągnąć jak najwięcej informacji o życiu ludzi w przeszłości.