XXII Dolnośląski Festiwal Nauki

IMG 6075Tegoroczna edycja największego festiwalu naukowego na Dolnym Śląsku odbywa się między 20 a 25 września nie tylko we Wrocławiu, ale także w Legnicy, Bolesławcu czy Jeleniej Górze. Na entuzjastów nowinek technologicznych oraz ciekawych innowacji z różnych dziedzin czeka ponad 200 wydarzeń i atrakcji na Wydziale Biotechnologii, Chemii, Fizyki, Astronomii, Administracji, Prawa, czy Nauk Społecznych. Jak co roku nasi uczniowie chętnie uczestniczą w tym wydarzeniu. Klasy 4a i 5d miały okazję uczestniczyć, m.in.: w fantastycznych warsztatach z dykcji na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Filia we Wrocławiu oraz klasa 6b w wykładzie na Politechnice Wrocławskiej poświęconym jednostkom pływającym. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość poznania ciekawostek z wielu wydziałów tej uczelni i wzięcia udziału w różnych doświadczeniach i eksperymentach naukowych.

IMG 6108Największą popularnością cieszyło się jednak stoisko z chemiczne, na którym uczniowie mogli samodzielnie przygotować kosmetyki dla siebie lub swoich bliskich. Nagrodą za zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w warsztatach była projekcja filmu pt „Wyprawa Magellana”, która również dostarczyła naszym uczniom cennej wiedzy historycznej. Z pewnością takie wyjazdy dostarczają naszym podopiecznym wielu niezapomnianych wrażeń edukacyjnych a także integrują wszystkie klasy z naszej szkoły. Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji, niestety musimy na nią czekać aż cały rok. Do zobaczenia!!