^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

„Odkrywamy Talenty” - Dolnośląski System Wspierania Uzdolnień

dolnośl. swuDrodzy Rodzice i Uczniowie, pragniemy Was poinformować, że ubiegamy się o przystąpienie do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia. Napisaliśmy program, który otrzymał pozytywną opinię komisji akredytacyjnej. Jeżeli po roku pracy nasze działania zostaną zaakceptowane, to otrzymamy certyfikat Szkoły Wspierającej Uzdolnienia. Dlatego trzymajcie mocno Kciuki!

Warto i należy być w tym zacnym gronie szkół, które otrzymały taki tytuł.

 

Dolnośląski System Wspierania Uzdolnień są  to  skoordynowane działania Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Fundacji Edukacji Międzynarodowej, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Dolnośląskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Informacji Pedagogicznej, dolnośląskich szkół oraz wielu osób i instytucji spoza oświaty.

Założeniem programu jest teza, że każdy uczeń ma jakieś uzdolnienia, dlatego szkoła musi zdiagnozować jego potrzeby, a także opracować sposoby ich wyzwolenia. Nauczyciel- mentor ma kompetencje do tego, żeby je odkryć i zaprezentować szerszemu gronu odbiorców. Aby tak się jednak stało, wymaga to skoordynowanych działań wielu specjalistów. Niekiedy są też potrzebne niebagatelne środki materialne, wsparcie psychologiczne i pedagogiczne w organizowaniu i planowaniu pracy tych nauczycieli i szkół.

Jako grono pedagogiczne dołożymy wszelkich starań, aby odkrywać talenty naszych podopiecznych i pomagać w ich rozwijaniu. W tym celu zostaną przeprowadzone testy , które m.in. określą preferowane przez uczniów style uczenia się. Następnie na godzinach wychowawczych zostaną przeprowadzone zajęcia, podczas których nauczyciele omówią z uczniami ich wyniki i wskażą, jak tę wiedzę wykorzystać w celu osiągnięcia lepszych wyników w nauce. Pedagodzy dostosują metody i formy pracy, a także będą organizatorami różnorodnych przedsięwzięć edukacyjnych rozwijających uzdolnienia naszych wychowanków.

Mamy więc wielką nadzieję, że nasze działania zostaną pozytywnie zaopiniowane i uda się nam przystąpić do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia. Jeszcze raz prosimy, trzymajcie za nas kciuki i życzcie powodzenia.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube