^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

„Polacy nie gęsi , lektury czytają” - Narodowe Czytanie 2019

narodowe czytaniePara Prezydencka od 2012 roku jest inicjatorem akcji, której celem jest popularyzacja czytelnictwa.

Tym razem zaproponowała Polakom do czytania Nowele Polskie czyli osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie.

Ich wspólnym punktem było propagowanie polskości w połączeniu z uniwersalnymi wartościami i refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. W naszej szkole akcja trwała aż cały tydzień i uczniowie w swoich klasach wraz z nauczycielem czytali znany utwór pt.:„Katarynka”.
Każdy czytający otrzymał pamiątkową pieczątkę, która została przybita w zeszycie przedmiotowym do lekcji, na której była czytana lektura. Oczywiście jesteśmy pewni, że nie była to jedyna książka, którą przeczytali nasi uczniowie. Przypominamy, nasza biblioteka szkolna już działa i czeka na stałych bywalców oraz nowych entuzjastów literatury pięknej. Nie czekajcie, nie zwlekajcie, pożyczajcie i czytajcie książki!!!

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube