„Polacy nie gęsi , lektury czytają” - Narodowe Czytanie 2019

narodowe czytaniePara Prezydencka od 2012 roku jest inicjatorem akcji, której celem jest popularyzacja czytelnictwa.

Tym razem zaproponowała Polakom do czytania Nowele Polskie czyli osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie.

Ich wspólnym punktem było propagowanie polskości w połączeniu z uniwersalnymi wartościami i refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. W naszej szkole akcja trwała aż cały tydzień i uczniowie w swoich klasach wraz z nauczycielem czytali znany utwór pt.:„Katarynka”.
Każdy czytający otrzymał pamiątkową pieczątkę, która została przybita w zeszycie przedmiotowym do lekcji, na której była czytana lektura. Oczywiście jesteśmy pewni, że nie była to jedyna książka, którą przeczytali nasi uczniowie. Przypominamy, nasza biblioteka szkolna już działa i czeka na stałych bywalców oraz nowych entuzjastów literatury pięknej. Nie czekajcie, nie zwlekajcie, pożyczajcie i czytajcie książki!!!