^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Informacja dla rodziców klas pierwszych

tornister85

Szanowni rodzice,

Wielkimi krokami zbliża się rok szkolny 2019/2020. Podjęcie nauki w szkole to duże wyzwanie dla dziecka i rodzica.

Zdajemy sobie sprawę, że każdy z Państwa chce, aby dziecko w szkole czuło się jak najlepiej.

Większość z Państwa w sierpniu dokonuje zakupów związanych z uposażeniem pierwszoklasisty. Chcemy podpowiedzieć na co w szczególności zwrócić uwagę.

Plecak – taki, który będzie służył dziecku przez najbliższe 3 lata (lekki, usztywniony – KONIECZNIE Prosimy o sprawdzenie WAGI SAMEGO PLECAKA!!!)  plecak na kółkach nie jest polecany przez ortopedów. Mały uczeń nie powinien dźwigać na plecach więcej, niż 3-4 kg (Światowa Organizacja Zdrowia określiła prawidłowy ciężar plecaka czy tornistra jako nieprzekraczający 10% masy ciała dziecka). Same zeszyty, podręczniki i przybory szkolne stanowią już nie lada obciążenie dla wiotkiego kręgosłupa dziecka, zadbajmy więc o to, by tornister był możliwie jaknajlżejszy - waga około 1 kg to absolutne maksimum. Istotne są również wymiary - przede wszystkim wysokość tornistra. Powinien przylegać do pleców na całej swej długości; niewskazane jest, by opierał się na pośladkach.Przed ostateczną decyzją zajrzyjcie jeszcze do środka - bardzo ważne jest, by w tornistrze znajdowała się odpowiednia ilość sztywnych przegródek, co ułatwi dziecku zachowanie porządku oraz pozwoli oddzielić zeszyty od drugiego śniadania.

Piórnik - (jeden!) dziecko niech samo sobie wybierze, ale prosimy zadbać, aby nie był „ogromnych rozmiarów”

Podczas pierwszego spotkania z wychowawcą, każdy rodzic otrzyma informację o wyprawce, co należy kupić.

Podręczniki oraz ćwiczenia dzieci otrzymają w pierwszym tygodniu nauki.

W każdej klasie będzie wyznaczone miejsce gdzie dzieci będą mogły przechowywać książki, ćwiczenia oraz przybory szkolne.

W ramach corocznej akcji „Lekki tornister”, która przeprowadzana jest w naszej szkole przypominamy rodzicom oraz dzieciom o ważnych zasadach.

Rodzicu!

Ulżyj plecom swego dziecka, zadbaj o jego zdrowie, w tym   celu:

 • Pamiętaj, waga plecaka nie powinna przekroczyć 10% wagi dziecka.
 • Kupuj cieńsze zeszyty w miękkiej oprawie.
 • Codziennie dopilnuj, aby dziecko spakowało się na kolejny dzień.
 • Wspólnie z Twoim dzieckiem pomyślcie, czy w torbie znalazły się tylko niezbędne rzeczy (czy naprawdę potrzeba zabawek, dwóch piórników i litrowego napoju, przecież w szkole jest ,,poidełko"). 
 • Sprawdzaj, czy dziecko nosi tylko te książki i przybory, których danego dnia potrzebuje. 
 • Pamiętajcie oboje, że część podręczników może zostać w klasie. 
 • Kupuj plecaki lub tornistry z szerokimi szelkami, wzmocnionymi plecami, bez kółek, nigdy nie torby na ramię.
 • Zadbaj, aby ciężkie podręczniki i przybory zostały umieszczone  od strony pleców, lekkie w przedniej części plecaka, m.in. w kieszonkach.
 • Wymagaj od dziecka, aby zawsze – także podczas przechodzenia z sali do sali - nosiło plecak na obu ramionach, podparty na odpowiedniej wysokości.
 • Wyjaśnij dziecku, po co to wszystko robisz. Wspólnie uznajcie wagę sprawy - jedynie wtedy przedsięwzięcie będzie miało sens!

  

Do zobaczenia we wrześniu!

Dyrekcja oraz wychowawczynie klas pierwszych

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube