Piękna nasza Polska cała

startoweWiata obserwacyjna, Zabytkowa chata "Gajówka", Leśne bagienko, Sucha dąbrowa, Leśna sukcesja czy Jaz na rzece Prądni, to nieliczne z wielu przystanków ścieżki dydaktycznej Sławoszowice - Ruda Milicka - Godnowa. Trasa prowadzi przez fragment lasów nadleśnictwa Milicz a następnie przez rezerwat Stawy Milickie. 25 maja członkowie Koła Turystycznego mieli okazję poznawać piękno m.in. Stawu Słupickiego, Stawu Przelotnego oraz Stawów Jaskółczych. Odkrywając faunę i florę ziemi milickiej napotkali na swojej drodze liczne jaszczurki, zaskrońce, padalce i żaby. Z wiaty obserwacyjnej podglądali życie ptaków lęgowych. Taki relaks w otoczeniu zieleni, przy wtórze żabiego śpiewu, naładował wszystkich energią i siłą potrzebną na ostatniej prostej roku szkolnego.