Od owieczki do niteczki

Kowaloe SkałyWe Wrzeszczynie, koło Jeleniej Góry, znajduje się Gospodarstwo Agroturystyczne "Kowalowe Skały", które prowadzi hodowlę wyjątkowych zwierząt: wrzosówek (pierwotna rasa owcy), danieli, krów rasy Highland, kur, gęsi oraz królików. Uczniowie naszej szkoły całkiem niedawno mieli możliwość na własne oczy podziwiać te ciekawe stworzenia. Po gospodarstwie oprowadziła nas pani gospodyni, która przedstawiła historię owcy wrzosówki, pokazała gręplowanie i czesanie wełny oraz nauczyła nas jak wykonać własną laleczkę z czesanki. Do domu wróciliśmy zmęczeni ale szczęśliwi i pełni wrażeń.

Zapraszamy  do  galerii zdjęć!