Oddaj krew na Festynie

Dnia 9 czerwca 2019 roku w trakcie Festynu Rodzinnego, na który zapraszają Dyrekcja, Nauczyciele i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Żórawinie, zostanie uruchomiony punkt krwiodawstwa. Oddanie krwi jest najcenniejszym darem, jaki można podarować potrzebującej osobie. Często jest jedynym ratunkiem dla ofiar wypadków czy ludzi ciężko chorych. Aby zostać dawcą, należy:
• być osobą pełnoletnią, ale  nie przekroczyć 65-ego roku życia
• czuć się zdrowym
• ważyć nie mniej niż 50 kg

Jeżeli pragniecie Państwo pomóc drugiemu człowiekowi, 9 czerwca zjedzcie lekki posiłek, zabierzcie dokument ze zdjęciem oraz numerem PESEL ( dowód osobisty) i znajdźcie nasz punkt krwiodawstwa.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do zaangażowanie się w naszą akcję. Być może Państwa szlachetny gest uratuje komuś życie.

Twoja krew- moje życie.
Dzisiaj Ja jutro Ty – każdy może potrzebować krwi.

• Każdy dorosły, który podczas Festynu Rodzinnego odda krew, weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

• Na każde dziecko, które przyprowadzi dawcę czeka niespodzianka.

Jeśli jesteś zainteresowany tym ,co dzieje się z oddaną krwią ,kliknij link: