Warsztaty plastyczne w Muzeum Etnograficznym

metnograficzne26 marca uczniowie klas 0b i 2b wzieli udział w warsztatach plastycznych w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu. Przy okazji spotkania mieli okazję obejrzeć coroczną wystawę wielkanocną, na której podziwiali pisanki zdobione różnymi technikami, np.: batikową, rytowniczą i aplikacyjną. Widzieli jajka oklejane miniaturowymi wycinankami, rdzeniem sitowia, opolskie „kroszonki” oraz te wykonane według wzorów huculskich, suwalskich czy rzeszowskich. Wystawa ukazała również rozwój technik wykonywania świątecznych ozdób – ich zmiany, kierunki i mody artystyczne, którym niewątpliwie podlegają. Dzięki tej wycieczce dzieci poczuły już powiew zbliżającech się świąt.