^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Powitanie Wiosny

zdjęcie główne wiosnaWiosną przyroda budzi się do życia. Na drzewach pojawiają się pąki, listki i kwiaty, ptaki wracają z ciepłych krajów, oczy i serca cieszą przebiśniegi, krokusy, żonkile. Tradycyjnym zwyczajem związanym z pierwszym dniem wiosny jest topienie lub palenie Marzanny. Praktyka ta wywodzi się ze słowiańskich wierzeń pogańskich i związana była kiedyś z Jarymi Godami, czyli cyklem obrzędów przypadających na czas równonocy wiosennej. Dawniej Marzanna uosabiała boginkę śmierci, którą należało wynieść ze wsi i utopić bądź spalić. Jej symboliczne zabicie zapewnić miało powrót życia (wiosny) i przyniesienie urodzaju na cały nadchodzący rok. Obecnie Marzanna nie uosabia już śmierci, a raczej zimę, którą wyprasza się w dosadny sposób, aby zrobić miejsce wiośnie. My naszą Marzannę 21. marca, barwnym korowodem, wynieśliśmy ze szkoły i przekazaliśmy na ręce pana wójta Jana Żukowskiego, wraz z papierowymi kwiatami i życzeniami szybkiego nadejścia słonecznych, wiosennych dni. W zamian otrzymaliśmy równie ciepłe życzenia oraz słodki poczęstunek. Galeria zdjęć

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube