Wizyta w Centrum Edukacyjnym Technoludek

zdjęcie tytułoweDziewiętnastego marca uczniowie naszej szkoły odwiedzili Centrum Edukacyjne Technoludek we Wrocławiu, gdzie pod okiem ekspertów wykonywali fascynujące doświadczenia i eksperymenty. Pierwsza grupa (klasy 0b i 1c) brała udział w warsztatach "Kolorowe laboratorium". Były to zajęcia podczas których uczestnicy tworzyli malownicze abstrakcje na mleku. Drugim etapem kolorowej zabawy, było ozdabianie gór stworzonych z pianki do golenia. Uczniowie zastanawiali się, dlaczego barwniki spożywcze w kontakcie z różnymi produktami zmieniają swoje właściwości. W tym samym czasie uczniowie klas 1b i 2b programowali roboty sphero, dowiadując się, jak w prosty sposób napisać program, dzięki któremu roboty poruszają się, wydają dźwięki a nawet wykonują skomplikowane zadania

.56

7a7b