Spotkanie z Powstańcem Warszawskim

IMG 20190225 123807W poniedziałek 25.02.2019r w naszej szkole gościliśmy Pana Stanisława Wołczawskiego i przedstawicieli stowarzyszenia Odra - Niemen. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 8 i członkowie Klubu Historycznego AK. Na początku spotkania Pani GrażynaPiotrowicz  opowiedziała uczniom o działalności stowarzyszenia. Następnie Pan Stanisław opowiadał o Powstaniu Warszawskim. Był jednym młodszych uczestników. Jego zadaniem było przenoszenie meldunków. Dzięki tej opowieści młodzież usłyszała jak walczono z okupantem, dlaczego wybuchło powstanie, jaka była atmosfera tamtych dni. Jednym z elementów podczytywania na duchu była satyra, czego dowodem były liczne dowcipy, przytaczane przez naszego gościa. Młodzież słuchała z zainteresowaniem . Na zakończenie część uczniów zrobiło sobie zdjęcia z niezwykłym gościem.