^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Spotkanie z Powstańcem Warszawskim

IMG 20190225 123807W poniedziałek 25.02.2019r w naszej szkole gościliśmy Pana Stanisława Wołczawskiego i przedstawicieli stowarzyszenia Odra - Niemen. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 8 i członkowie Klubu Historycznego AK. Na początku spotkania Pani GrażynaPiotrowicz  opowiedziała uczniom o działalności stowarzyszenia. Następnie Pan Stanisław opowiadał o Powstaniu Warszawskim. Był jednym młodszych uczestników. Jego zadaniem było przenoszenie meldunków. Dzięki tej opowieści młodzież usłyszała jak walczono z okupantem, dlaczego wybuchło powstanie, jaka była atmosfera tamtych dni. Jednym z elementów podczytywania na duchu była satyra, czego dowodem były liczne dowcipy, przytaczane przez naszego gościa. Młodzież słuchała z zainteresowaniem . Na zakończenie część uczniów zrobiło sobie zdjęcia z niezwykłym gościem.

 

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube