^Do góry
 • 1 Ania
  Dzięki nauce w tej szkole mogłam bez trudu poradzić sobie w gimnazjum! Nauczyciele mieli rację, gdy mówili, że wszystko to czego się nauczę przyda się w nowej szkole.
 • 2 Bartek
  To w tej szkole znalazłem prawdziwych przyjaciół, z którymi trzymam się dalej! Z niektórymi spotykamy się po lekcjach i wspominamy czasy podstawówki.
 • 3 Justynka
  W tej szkole zawsze czuję się bezpiecznie. Nie grozi mi nic złego ze strony starszych klas. Wszyscy dbają o to, aby nic się nie wydarzyło. Bardzo dobrze wspominam też wycieczki, na których poznałam wiele ciekawych miejsc.
 • 4 Filip
  W szkole są super nauczyciele, zawsze mogę na nich liczyć, gdy czegoś nie umiem. Ja nie lubię się za bardzo uczyć, ale oni zachęcają mnie do tego.
 • 5 Weronika
  Dzięki tej szkole znam ortografię, umiem liczyć, znam przyrodę, historię, uprawiam sport i wiem jak sobie radzić w życiu...
baner

Zaprojektuj strefę ucznia w szkole

Konkurs na zaprojektowanie przestrzeni w nowej strefie uczniów na pierwszym piętrze w budynku gimnazjum!

Drogi uczniu,
jeśli:
- chcesz mieć wpływ na to, jak wygląda miejsce, w którym spędzasz wiele, wiele godzin każdego dnia, a którym jest - oczywiście! - Twoja szkoła;
- masz dryg do aranżacji wnętrz i wyobraźnię przestrzenną;
- potrafisz dać upust swojej wyobraźni i kreatywności...
…to ten konkurs jest idealny dla Ciebie! :)

Konkurs składa się z trzech części:

ZADANIE I:
Należy wymyślić nazwę strefy na I piętrze w budynku gimnazjum (miejsce z siedziskami między pokojem nauczycielskim a gabinetem pedagoga).
(W bibliotece w budynku gimnazjum znajduje się Kącik Ciszy, którą gimnazjaliści ochrzcili mianem “Szkolnej dziupli”. Sklepik szkolny nosi nazwę “Legalna drożdżówka”. Jak może nazywać się strefa na pierwszym piętrze?)

ZADANIE II:
Zaprojektowanie ciekawej aranżacji i zagospodarowanie tej przestrzeni.
W jakim miejscu postawić tam kwiaty? Czy może powiesić firanki? A może w tym miejscu można robić coś innego, niż w jakimkolwiek innym miejscu?

ZADANIE III:
Zintegrowanie projektu z wymyślonym przez Ciebie miejscem na kolejną bookcrossingową skrzynię/półkę/regał, według własnego pomysłu!

(Pierwsza skrzynia bookcrossingowa jest już w Kąciku Ciszy w bibliotece w budynku gimnazjum. Przyjdź ją zobaczyć, zainspiruj się i stwórz projekt nawiązujący do pierwszego bookcrossingowego miejsca w szkole!)

Piszcie, rysujcie, malujcie w dowolnej technice, odręcznie szkicujcie, twórzcie w dowolnym programie graficznym swoją wizję szkoły na podstawie zdjęć dołączonych do tego artykułu! Możecie pracować sami lub w parach. Pomogą Wam w tym nauczyciele informatyki i pedagog szkolny - Renata Rewers.

Na Wasze pomysły czekamy do 18 marca!
Prace należy składać w gabinecie pedagoga (s. 209) lub w bibliotece szkolnej u pani Elżbiety Wudzińskiej w budynku gimnazjum.
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa w Żórawinie Rights Reserved.


Facebook youtube