"Duży" samorząd w I semestrze

Dla wszystkich szanownych Rodziców, Nauczycieli i Uczniów ciekawych akcji przeprowadzonych przez Samorząd Uczniowski klas 4-8, spieszymy z krótkim podsumowaniem działań, które odbyły się w pierwszym semestrze!

#ESTETYKA #HISTORIA #TRADYCJE Przeprowadzony został konkurs na najciekawszy wystrój sal z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległość oraz na najpiękniejszą dekorację bożonarodzeniową. Co miesiąc skrupulatnie liczone są kwiaty w gabinetach - z miesiąca na miesiąc jest ich coraz więcej! Brawo!

#ZABAWY
Wesoło i barwnie zorganizowany został - z okazji Dnia Chłopaka - Dzień Krawata i Muszki, Poczta Walentynkowa oraz - pełna muzyki minionych dekad - szkolna DYSKOTEKA XX WIEKU!

#AKCJE CHARYTATYWNE
Z inicjatywy pana Mateusza Biernackiego uczniowie szkoły zbierali karmy, koce i inne artykuły, dzięki którym prościej było przeżyć zwierzętom w schroniskach zimę. Jak co roku SU brało czynny udział w koordynacji akcji Góra Grosza. Było dużo pracy i mozolnego liczenia każdego grosika ale nikt nie narzekał, zdając sobie sprawę z szczytności celu! Przepięknym akcentem pracy SU było zaangażowanie uczniów w przeprowadzenie dużej akcji "Świąteczna gwiazdka", która polegała na obdarowaniu paczkami samotnych, starszych mieszkańców gminy Żórawina. Mamy nadzieję, że podobną akcję w ten magiczny, przepełniony miłością czas, uda się nam przeprowadzić w przyszłym roku i akcja stanie się coroczną tradycją wśród naszych uczniów.

Dziękujemy z całego serca uczniom angażującym się w prace Samorządu Uczniowskiego za niesłabnące chęci i znajdowanie efektywnej drogi do działania!

Obowiązki opiekuna SU przejęli właśnie pani Renata Rewers oraz pani Elżbieta Wudzińska i pan Szymon Rybicki.